Soustředění s mezinárodní účastí

Poslední červencový týden se v Židlochovicích konal již 5. ročník mezinárodního soustředění badmintonu  oddílu TJ Sokol a zástupců oddílu ze Srbska. Trenérských postů se ujali naši nejlepší oddíloví hráči – Ondřej Král a Michal Weinbrenner.

Srbů přijelo 11 ve věku od 11 do 26 let a byli u nás letos podruhé, naopak naši hráči navštívili Srbsko už 3x.. Trénovalo se dvoufázově - šlo především o sport, ale zbyl čas např. i na návštěvu propasti Macocha.

V předchozích letech se soustředění konalo za vydatné finanční pomoci z Jihomoravského kraje, letos bohužel dotace schválena nebyla, proto bylo nutné oslovit sponzory. S jejich pomocí a s příspěvkem Tj Sokol nakonec mohlo soustředění proběhnout. Skromné ubytování  bylo zabezpečeno v prostorách sokolovny, o obědy se postarala školní jídelna a večeře si vzaly na starost rodiny našich zúčastněných hráčů.

Velký dík všem sponzorům a také maminkám, které svým umem pohladily mlsné jazýčky našich srbských přátel

za TJ Sokol, Milena Moudrá

foto: