Badmintonové úspěchy našich žáků a juniorů

Náš oddíl badmintonu v současné době navštěvuje 40 dětí, které jsou rozděleny do tří výkonnostních skupin. V přípravce máme 15 dětí, v žácích 11 dětí a v závodní výběrové skupině je 14 dětí.

Židlochovický badminton byl v loňském roce velmi úspěšný. Družstvo žáků obsadilo třetí místo v krajské soutěži. Na závěr každé sezóny, kdy se konají Oblastní přebory Jihomoravského kraje, jsme z každého přeboru přivezli medaile.

U:13 - V žákovské kategorii jsme se v loňském roce zúčastnili celkem 12 krajských turnajů Grand Prix a 10 turnajů celorepublikových. V kategorii do 13 let největších úspěchů dosáhli Filip Rauš a Patrik Hrazdíra. Filip Rauš se stal oblastním přeborníkem ve čtyřhře a získal bronzovou medaili ze dvouhry. Patrik Hrazdíra má stříbro ze dvouhry a mixu.

U:15 - V kategorii do 15 let máme absolutního přeborníka ve všech kategoriích. Tomáš Vrbka vyhrál vše, co mohl. Má zlato ze dvouhry, čtyřhry i mixu. K tomuto velkému úspěchu se připojila Tereza Durmiši svojí bronzovou medailí ze čtyřhry. Tomáš Vrbka nás reprezentoval na MČR v Aši, kde skončil na devátém místě ve čtyřhře.

U:17 - V juniorské soutěži jsme se zúčastnili 14 turnajů v kraji a 6 turnaji celorepublikových. V kategorii do 17 let zatím sbírají zkušenosti mladší hráči. I v této kategorii se dokázali prosadit Tereza Durmiši a Tomáš Vrbka, kteří obsadili třetí místo ve čtyřhře.

U:19 - V kategorii do 19 let máme opět absolutního přeborníka ve všech disciplínách. Barbora Otáhalová potvrdila svoji suverenitu v juniorské kategorii a vybojovala tři zlaté medaile. Na MČR v Praze obsadila páté místo ve čtyřhře a deváté místo ve dvouhře.

V současné době najdete naše hráče v žebříčcích hráčů ČR hodně vysoko. V kategorii do 15 let je Tomáš Vrbka na 6. místě ve čtyřhře a 14. ve dvouhře, Patrik Hrazdíra 12. v mixu a 22. ve dvouhře. Barča Otáhalová je v kategorii juniorů v "první desítce" ve všech disciplínách a v kategorii dospělých je na 19. místě ve dvouhře. Veronika Srncová patří mezi deset nejlepších deblových hráček ČR. V kategorii dospělých je na 7. a 8. místě. Jan Srnec je na 31. místě ve čtyřhře mužů.

DOSPĚLÍ odehráli úspěšnou sezónu ve IV. lize jihomoravské oblasti, kdy po ne úplně přesvědčivé první části sezóny se dokázali dostat do závěrečného vyřazovacího play-off. Zde jsme překvapivě přehráli tým “SK Kuklenská Brno B” a v semifinále prohráli s pozdějším vítězem “FSpS MU D”. V boji o třetí místo jsme prohráli jen tím nejtěsnějším výsledkem, kde zlatý zápas rozhodl o konečném výsledku 4:5.

S tímto s konečným výsledkem jsme spokojeni, protože po odchodu dravější mladé generace (Verča S, Barča O. a Honza S.) do vyšší soutěže v rámci hostování za tým “FSpS MU B” zůstali většinou jen zkušenější (déle hrající J) hráči.

Jednoho z nejlepších úspěchů za poslední dobu dosáhnul Jan Srnec, který se se svým spoluhráčem (Ondřejem Helarem) probojoval až do finále celorepublikového turnaje GPA v Plzni (pozn.: ve finále dvouhry zvítězil například Petr Koukal).

Veškeré výsledky našich hráčů a týmů naleznete na adrese: https://www.tournamentsoftware.com/

Nutno podotknout, že naši sokolovnu navštěvují také amatérští dospělí hráči. Ti si chodí zahrát jen pro radost ze hry a pro udržení zdravého životního stylu.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pro aktuální informace doporučuji pravidelně navštěvovat také stránku TJ SOKOL Židlochovice: https://www.sokol-zidlochovice.cz/

PRO RODIČE: na sokolské stránce naleznete také informace k náboru nových dětí na následující sezónu začínající v září.

Vedení oddílu badmintonu