Český Krumlov, "BADMINTON CZECH TALENT 2011" 5. - 6. listopadu 2011

Již po šesté hostil Český Krumlov malé badmintonisty a badmintonistky z celé České republiky. Turnaj kombinuje ve dvou dnech soutěž smíšených družstev a soutěž jednotlivců. Pro kategorii žáků do 11 let představuje tento turnaj v podstatě jedinou možnost změřit své síly se stejně starými soupeři ze všech krajů republiky. V letošním roce zavítalo do Českého Krumlova také družstvo Sokol Ilava ze Slovenska, které se prosadilo na první místo v soutěži týmů a potvrdilo tak své mezinárodní zkušenosti z jiných turnajů.

Jižní Moravu na tomto turnaji reprezentovalo družstvo našich nejmladších ve složení Daniel KOSTRHUN, David HERZÁN (Podivín), Vojta VIDRMERT, Bára OTÁHALOVÁ (Židlochovice), Adéla KREJČÍ a Adéla CHADIMOVÁ (Jehnice). V sobotu na turnaji družstev měli naši reprezentanti dost nešťastný los, kdy s jedinou porážkou od slovenského mužstva z Ilavy (vítěze turnaje) obsadili třetí – bronzovou příčku.

Zlatou medaili do Židlochovic malí badmintonisté nakonec přivezli. V nedělním turnaji jednotlivců žákyň Bára OTÁHALOVÁ v silné konkurenci famózně zvítězila a stala se nejlepší hráčkou turnaje.

Židlochovičtí badmintonisté potvrzují své kvality i na krajské úrovni

16. října se konal krajský turnaj žáků do 15 let v Podivíně. Medailovou žeň pro Židlochovice zahájili vítězstvím ve smíšené čtyřhře Zbyněk Palášek s Ivou Nechvátalovou. Krásné druhé místo obsadili Petr Gola s Katkou Otáhalovou. Ve čtyřhře dívek získaly prvenství Veronika Srncová s Marií Zbořilovou. Druhá skončila Katka Otáhalová se Švecovou (Podivín) a na třetím místě Bára Nekvapilová s Ivou Nechvátalovou. Ve čtyřhře chlapců se umístili na druhém místě Petr Gola se Zbyňkem Paláškem, když ve finále s párem Linka Bureš (Jehnice) prohráli ve třetím rozhodujícím setu nejtěsnějším rozdílem v nastavení. Disciplíny jednotlivců už opanovali jen naši hráči. Ve dvouhře chlapců se hrálo židlochovické finále, Petr Gola se Zbyňkem Paláškem. Po krásném a vyrovnaném utkání se z vítězství radoval Zbyněk. Dvouhru děvčat vyhrála Veronika Srncová. Při postupu turnajovým pavoukem na stupeň nejvyšší ztratila jen jediný set a to vypovídá své.

Na turnaji do 13 let v Ivančicích 30. října 2011 zvítězil ve smíšené čtyřhře židlochovický pár Veronika Srncová - Vojta Vidrmert. Veronika Srncová zvítězila také ve čtyřhře s Natálií Randulovou (Podolí) a ve dvouhře žákyň získala svoji třetí zlatou medaili z tohoto turnaje.

Židlochovický badminton slaví svoje úspěchy ve všech kategoriích žákovských soutěží. Jak už to ve sportu bývá, výsledky se nedostaví zadarmo. Naši žáci, kteří se zúčastňují soutěží jsou ochotni trénovat v Sokolovně čtyřikrát týdně. Od jara do podzimu absolvují fyzickou a atletickou přípravu. Díky dlouholeté tradici badmintonu v Židlochovicích se daří získat kvalitní trenéry. V letošní sezóně trénuje naše nejlepší žáky Kateřina Golová s metodickou podporou Michala Weinbrennera. I osobní příklad těchto dvou úspěšných hráčů našeho oddílu strhuje děti k ještě vyššímu úsilí. Významnou roli hraje kvalitní zázemí, které Tělocvičná jednota Sokol Židlochovice ve zrekonstruované sokolovně našim dětem poskytuje.

Josef Kratochvíl, starosta TJ Sokol Židlochovice a Vlastimil Helma, vedoucí oddílu badmintonu