Florbalový nábor (1).png

Florbal v židlochovickém Sokole

Jakub Kratochvíl

V rámci odboru všestrannosti mohou již druhou sezonu Vaše děti navštěvovat florbalové tréninky.

V letošní sezóně 2022/2023 zabezpečujeme tréninky pro 3 věkové kategorie v celkovém počtu 35 převážně chlapců, ale i dívek. Všechny kategorie trénují pod vedením ses. Jany Rylichové a br. Jakuba Kratochvíla. Vaše děti jsou ve čtvrtky rozděleny do dvou tréninkových bloků, a to přípravka, a pak dále v druhém navazujícím bloku mladší a starší žáci.

Změnou oproti loňskému roku také bylo, že družstvo starších žáků bylo zařazeno do sokolského přeboru ČR a stejně tak vybraní zástupci mladších žáků a přípravky doplňovali družstva svých kategorií v Sokole Syrovice, se kterým jsme pro tuto sezonu navázali spolupráci, ve stejné soutěži.

Starší žáci doplnění o nejlepší mladší žáky odehráli 4 soutěžní turnaje sokolského přeboru v hale Hattricku Brno. Vzhledem k tomu, že pro družstvo to byla první zkušenost se soutěží, nebyl start do soutěže vůbec jednoduchý. Z výsledků dalších turnajů bylo ale vidět, že výkony měly vzestupnou tendenci a na posledním turnaji jsme dokonce hráli o postup do krajského finále. V celkové tabulce jsme skončili na 4 místě s tím, že postup a třetí místo nám utekli pouze na skóre, kdy jsme v důležitém téměř vyhraném zápase pouze remizovali právě se Sokolem Syrovice, kterým tento výsledek na postup stačil. Zde je důležité zmínit celkově druhé místo v tabulce střelců soutěže, které obsadil náš hráč František Sládek. Výkon v sezóně je třeba hodnotit pozitivně a pokud se nám čerství středoškoláci nerozletí do světa a družstvo udržíme, počítáme v příští sezoně s postupem minimálně do krajského finále. Někteří starší žáci si však krajské finále zahráli za Sokol Syrovice. To mělo velkou marodku, a tak nás požádali o pomoc a doplnění.

Mladší žáci ve stejné soutěži doplňovali naše starší žáky, ale také Sokol Syrovice ve své kategorii. Se Syrovicemi postoupili do krajského finále, které se odehrálo 15. dubna ve Frýdlantu nad Ostravicí a na něm obsadili 4. místo. Do příští sezóny počítáme se samostatným zařazením družstva mladších žáků do sokolského přeboru.

Naše nejmladší děti se učí především základním dovednostem florbalu a všestranné přípravě. Ti nejlepší však, a opět se sokolem Syrovice, odehráli některé soutěžní turnaje a krajské finále sokolského přeboru v kategorii U10 ve Frýdlantu, kde obsadili 5. místo.

1. dubna odjel mix mladších a starších žáků na 2. ročník sokolského turnaje ve Střelicích, kde jsme po bojovných výkonech na konec obsadili pouze 5. místo z celkových šesti družstev.

Na závěr je třeba poděkovat také Vám rodičům, kteří bez nároku zajišťujete dopravu chlapců na jednotlivé turnaje a pomáháte nám tak jak organizačně, tak finančně. A dále pak společnosti YTONG, díky jejíž finanční podpoře bylo možné zakoupit nové dresy pro naše hráče a můžeme tak důstojně reprezentovat naši jednotu.

florbal1.jpgflorbal2.jpgflorbal3.jpg