Pojď cvičit na XVII. všesokolský slet!

V příštím roce proběhne již XVII. všesokolský slet, který je významnou a největší oslavou sportu. Tento velký sokolský svátek se koná pouze jedenkrát za šest let a má už dlouhou historii. První slet proběhl v roce 1882.

Přípravy trvají více než dva a půl roku. Jejich vyvrcholením bude tzv. sletový týden v Praze v termínu 30.6-5.7.2024. Očekává se účast asi 20 tisíc cvičenců a 40 tisíc diváků z celé České republiky, ale i ze zahraničí. Hlavním programem je předvedení 12 hromadných skladeb, které jsou určeny všem věkovým kategoriím. Během sletového týdne se toho děje ale mnohem více. Impozantní je vždy průvod cvičenců a krojovaných sokolů centrem Prahy. Slavnostním večerem je Sokol Gala v O2 aréně, což je přehlídka sokolského výkonnostního sportu a tanců sokolských folklorních souborů. Probíhají pódiová vystoupení na několika náměstích a v Tyršově domě.

Pojďte se připojit s námi k této úžasné akci, která nemá jinde obdoby. Pojďte se stát malou, ale důležitou součástí velkého celku. Je to také velká příležitost poznat Prahu, navštívit zdarma nebo velmi výhodně spoustu památek, potkat staré přátele a vytvořit si nové. Zkrátka pojďte s námi zažít parádní týden plný zážitků a pohybu J

Od září začínáme nacvičovat tyto skladby:

Čmeláčci pro rodiče a děti (věk cca do 3 let, lze i starší, pokud jej rodič unese J)

Mravenci pro předškolní děti

Sokolhraní pro mladší žactvo (1.-5. třída)

Fitness pro starší žactvo (6.-9. třída)

Před kamerou pro dorostence a muže

Rocková symfonie pro dorost, muže i ženy

Pracovní předvedení všech skladeb lze najít na youtube nebo na webu https://sokol.eu/projekt/slet, kde jsou k dispozici další informace.

Přihlášky ideálně do 10.6. (je potřeba už objednat náčiní a nářadí), lze se ale připojit nejpozději do září. Hromadné skladby se budou cvičit i na krajském sletu v Brně, který proběhne 9.6.2024 a dále na veřejných cvičeních, která si organizují sokolské jednoty obvykle během května a června.

N8BOR (1).png