V pátek 22. září 2017 proběhla v našem Sokole první Noc sokoloven. Jednota se tak připojila k celostátní akce České obce sokolské, která završila Týden spolu v pobybu. Pro návštěvníky byl připraven dějepisnotělocvičný kvíz, ve kterém mohli děti i dospělí projevit své znalosti o Sokole a o Židlochovicích, či si v budově sokolovny najít nápovědu. V průběhu večera pak starosta jednoty Olda Kahoun provedl zájemce po běžně nepřístupných místech sokolovny. Zavedl nás do uvolněného sokolského bytu, sklepa, dále do divadelní šatny a dokonce i na půdu, která nás překvapila svou rozlehlostí.

Na závěr celé akce byl připraven program pro děti, které zde mohli společně s náčelnicí Vendulou Kratochvílovou přespat až do sobotního rána. Noc sokoloven byla hodnocena kladně, je tedy pravděpodobné, že ji budeme v následujících letech opakovat.

Výběr z fotek je k nahlídnutí zde