Šibřinky 2010

Letošní Sokolské šibřinky v Židlochovicích se opět vydařily

Tradičně se koncem února uskutečnily v kulturním sále židlochovické sokolovny Sokolské šibřinky. Letos již osmým rokem byly součástí této veselice i masky, které se nesly v rázu letošních šibřinek „Ten umí to a ten zas tohle“ (letos jich přišlo 34). Po celý večer vyhrávala kapela Raffael. Slavnostní zahajovací ceremoniál uvedl v masce lišáka již tradiční moderátor Olda Kahoun. Přítomné přivítal i starosta města Vlastimil Helma, který ukázal, že má smysl pro humor, neboť byl donucen moderátorem večera obléci také masku – helmu. Součástí zahájení byla i připravená vystoupení některých skupinových masek – nejpočetnější skupinové masky v historii (13 osob) Mateřské školky, Cirkusu Bumbeto a skupiny Šum svistu. V soutěži o Královnu masek si rozdělili nádherné dorty pro vítěze právě tyto 3 skupiny (1. Šum svistu, 2. Cirkus Bumbeto, 3. Mateřská školka). Mezi dalšími hosty večera byly i celebrity Martina Sáblíková či Jarek Nohavica. Zajímavým zpestřením bylo vystoupení mistra České republiky v sekání sektů Kamila Prokeše z Velkých Němčic, který ukázal sekání několika zajímavými způsoby. Součástí plesu byla samozřejmě i tombola, za kterou pořadatelé děkují všem sponzorům. Těšíme se na příští ročník, který se odehraje v rázu: „Letem světem filmovým plátnem.“

Za Sokol Židlochovice Olda Kahoun

Více foto viz Fotogalerie - Šibřinky 2010

Šibřinky 2010 - Vsechny_masky3.JPG (normální)

sibrinky_2010 (normální)