Sokolské šibřinky 2012 v Židlochovicích

Stalo se již tradicí, že židlochovickou plesovou sezonu uzavírají tradiční sokolské šibřinky. Necelé dvě stovky návštěvníků se v sobotu 25. února 2012 sešlo v židlochovické sokolovně, z nich téměř 50 přišlo v masce v rázu letošních šibřinek (Retro). V soutěži o nejlepší masky zvítězila maska „Cvičme v rytme“, druhé byly „Jeptišky“ a třetí „Novákovi v prvomájovém průvodu“. Vítězové obdrželi krásné „retrodorty“. Celý program byl věnován pohledu zpět (tj. retro) do historie šibřinek, neboť v maskách se šlo již podesáté v řadě. Moderátor večera Olda Kahoun připomněl při slavnostním zahájení některé moderátorské kostýmy, z nichž největší ohlas měl motýl Emanuel z roku 2004. Všichni se rovněž mohli zúčastnit soutěže o „retrokrále“, stačilo si jen vzpomenout na vítězné masky jednotlivých ročníků. Přijeli i 2 hosté. Daniel Fajmon z Prahy nadchl publikum svým akrobatickým vystoupením na skákacích botách a nad ránem vystoupil i „Michal David“. K výborné atmosféře přispěla i tradiční kapela - Raffael. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci šibřinek a sponzorům za dary do tomboly.

Za Sokol Židlochovice Olda Kahoun