Sokolové už začali s přípravami oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu

V roce 2018 připravuje Česká obec sokolská, v rámci oslav 100. výročí vzniku samostatného Československého státu, největší sokolský svátek, XVI. všesokolský slet.
Zorganizovat takto rozsáhlou akci vyžaduje velký časový předstih, proto jsou přípravy už nyní v plném proudu. Slavnostní představení hromadných skladeb se uskutečnilo již v listopadu v roce 2016. Naší jednotu již tradičně reprezentují dvě kategorie žena muži a tak si z předvedených skladebtaké vybírali tu svou. V naší jednotě se bude nacvičovat skladba pro dorostenky a mladší ženy „Siluety“, skladba pro ženy „Ženobraní“ a skladba pro muže „Borci“. Zástupci naší tělocvičné jednoty také jednají s paní ředitelkou základní školy o možnosti spolupráce při nácviku žákovských skladeb.
Budeme velmi rádi, když rozšíříte naše řady a přidáte se k nám. Cvičení hromadných skladeb není jen o pohybu, ale hlavně o přátelství, dobré náladě a bezvadné partě lidí. Z každé akce odcházíme neuvěřitelně nabití energií, s dobrou náladou a s úsměvem na rtech.

Siluety
Skladba Siluety se inspiruje novým moderním tanečním směrem Hoopdance, a to tancem s obručí. Obruč je skládací, nabízí tak možnost cvičení se složenou i rozloženou obručí a tím usnadňuje její převážení a skladování. Siluety je skladba určená primárně pro dorostenky a mladší ženy, ale pohybově a fyzicky není zbytečně náročná. Po důkladném tréninku ji zvládne kdokoliv, kdo se na cvičení s obručí cítí. Hudební doprovod skladby je od pop-rockové skupiny Mandrage. Oblečení pro skladbu je zvolené s ohledem na cvičenky, a to ve fialové a růžové barvě.

(v případě zájmu můžete napsat na adresu: vkratochvilova@sokol-zidlochovice.cz, nebo na tel.: 731 934 754)

Ženobraní

„Ženobraní” je taneční choreografií pro všechny ženy, kterým tanec přináší radost. Je postavená na písních Čechomoru a Fleretu a na tanečních krocích dvanáctiosminového taktu. Proč právě „Ženobraní”? Nehledejme v tom nic hanlivého, ale naopak něco velkého, dobrého a oslavujícího. Tak jako je pro vinaře vinobraní svátkem úrody a sklizně, kdy z velkého množství hroznů vzniká ušlechtilé víno, je pro ženy tato sletová skladba oslavou společného tance, kterým přináší radost nejen sobě, ale všem lidem vnímajícím spojení tanečního pohybu s hudbou.

(v případě zájmu můžete napsat na adresu: dagmar.kratochvilova@zidlochovice.cz, nebo na tel.: 604 247 437)

Borci
Ve skladbě pro dorostence a muže se snoubí tradice naší tělesné kultury s národními motivy a s naší současností. Pecháčkova skladba „Přísaha republice” z X. všesokolského sletu je průvodním nenásilným motivem skladby. Společným prožitkem založeným na kontinuitě pohybu a hudby chceme v dnešní překotné době spojit v dobré partě muže a dorostence. Skladba je koncipována se zaměřením na hudebně pohybovou současnost s využitím aerobního charakteru kondičního cvičení. Využívá gymnastických a skupinových prvků v souznění s klasickými motivy se záměrem emocionálního prožitku cvičenců i diváků. Hudba: Jindřich Vrbenský, Bedřich Smetana, úprava Miroslav Vydlák.

(v případě zájmu můžete napsat na adresu: jkratochvil@sokol-zidlochovice.cz, nebo na tel.: 776 046 452)