Letošní badmintonová sezóna se již pomalu blíží do své poloviny a tak se ohlédněme za úspěchy našich hráčů v listopadu a prosinci. Opět se budeme, tak jako v předchozím článku, věnovat kategoriím, u kterých očekáváme úspěšná vystoupení našich badmintonistů.

V kategorii U13 proběhl na přelomu listopadu a prosince za účasti naší nadějné mladé hráčky Báry Otáhalové druhý celorepublikový turnaj, který hostil severočeský Most. V důsledku onemocnění odjížděla Bára na zmíněný turnaj s hendikepem, a přestože se jí nepodařilo obsadit medailovou pozici v žádné disciplíně, jsou dvě dělená 5. místa (dvouhra a smíšená čtyřhra) výborným výsledkem a povzbuzením do další práce. V průběžném žebříčku tak Bára „okupuje“ 4. místo ve dvouhře dívek, 11. místo ve čtyřhře a 8. místo ve smíšené čtyřhře.

O týden později se ve stejné hale odehrál turnaj žáků o jednu kategorii starších. Na něm jsme měli dvojnásobné dívčí zastoupení. Zatímco Bára sbírá mezi staršími zkušenosti, Verča Srncová by je ráda zúročila. A myslím, že se jí to skutečně podařilo. Ve dvou disciplínách (dvouhře a čtyřhře) se jí podařilo vystoupit na bronzový stupínek a rozšířila tak medailovou sbírku židlochovických badmintonistů z turnajů Grand Prix A o další cenné kovy. Rok 2013 tak bude Verča končit žebříček na 4. místě ve dvouhře, 4. místě ve čtyřhře a 6. místě v mixu. Jistě výborná výchozí pozice do druhé poloviny sezóny. Následující víkend se rovněž prosadila i v kategorii do 17 let. Společně se spoluhráčkou Bertou Ausbergerovou vystoupili na stříbrný stupínek ve čtyřhře dívek, když na cestě do finále vyřadili postupně turnajové trojky a následně i turnajové dvojky. Opět skvěle Verčo!

A nakonec kategorie dospělých, kde nás svými skvělými výkony reprezentuje Ondra Král. Turnaj v Praze – Vinoři se sice odehrál ještě o týden dřív, než všechny žákovské kategorie, a přestože o něm píšeme až na závěr, je to jakási třešnička na dortu. Přes složitější tréninkové podmínky (kvalitní sparingpartneři) se Ondra na tento turnaj připravil skvěle. V úvodu turnaje sice prohrál svůj první zápas ve smíšené čtyřhře, ale pak už všechna svá sobotní utkání vyhrál a postoupil do nedělních bojů. Ve dvouhře v semifinále prohrál, ale i tak je 3. místo skvělou vizitkou, ve čtyřhře (se spoluhráčem Ivo Stoklasem z Prahy) dokázali v nervy drásajících koncovkách 3. setů udolat vícemistry i mistry ČR a po právu stanuli na stupni nejvyšším. Pro Ondru to znamenalo první vítězství na turnaji této kategorie a posun na 10. místo v žebříčku. Ve dvouhře poskočil na místo 6., v mixu zůstává na 5. pozici. Těmito výsledky si již v předstihu zajistil přímý postup na únorové mistrovství republiky ve všech kategoriích.

Na závěr popřejme všem židlochovským hráčům zasloužený odpočinek o Vánocích a v druhé polovině sezóny hodně medailových umístění.

Za oddíl badmintonu Karel Král