Se začátkem školního roku se nám rozbíhá další sezóna badmintonových soutěží. V druhé polovině září již mají za sebou první individuální turnaj naši nejúspěšnější badmintonisté, Verča Srncová a Ondra Král.

Veronika se druhý zářiový týden účastnila republikového turnaje v kategorii do 19 let. A hned svými výkony a také výsledky navázala na svá úspěšná vystoupení z předchozích sezón. Dařilo se jí v párových disciplínách. Ve smíšené čtyřhře společně s Michalem Hubáčkem z Prahy dosáhli na bronzový stupínek a ve čtyřhře děvčat (se svou stálou partnerkou Bertou Ausbergerovou) nenašly přemožitelky a hned v úvodu sezóny si odvážejí zlato. Tento výsledek katapultoval naši hráčku na 1. místo v kategorii dorostenek ČR ve čtyhře.

Druhý zmiňovaný zástupce Ondřej Král se první týden v září účastnil silně obsazeného turnaje v Benátkách nad Jizerou, kde se sešly i zahraniční posily extraligových družstev. I přesto, že se Ondrovi nepodařilo vybojovat medailová umístění (ve dvouhře prohrál s asijskou posilou domácích Benátek), bodovým ziskem z tohoto turnaje poskočil v žebříčku na 3. místo v ČR ve dvouhře a ve čtyřhře potvrdil svou 4. pozici v ČR mezi dospělými.

Věřme, že i ostatním hráčům Sokola Židlochovice se bude na nadcházejících turnajích dařit neméně dobře.

Vedoucí oddílu badmintonu, Vlastimil Helma