Do letních prázdnin ještě nějaký ten týden zbývá, ale badmintonová sezóna 2014/2015 již prakticky skončila a tak již nyní (v polovině května) můžeme s odstupem hodnotit uplynulou sezónu židlochovického badmintonu. Podíváme se na výsledky našich úspěšných hráčů ve všech věkových kategoriích a také v družstvech dospělých.

Žáci

Protože v kategorii U13 nemáme zatím tak výsledkově výrazné hráče, podíváme se na kategorii U15. V této nás prvním rokem úspěšně reprezentuje Bára Otáhalová. Ve dvouhře Bára vyhrála 2 krajské turnaje a na republikovém a na MČR skončila na krásném 9. místě. V celkovém hodnocení disciplíny jí patří 16. místo. Ve čtyřhře dívek se zúčastnila 4 republikových turnajů a obsadila dvě 9., jedno 5. a dokonce jedno 3. místo, v celkovém hodnocení pak figuruje na 11. místě.  Ve smíšené čtyřhře obsadila jedno 5. a dvě 9. místa na republikových turnajích a vyhrála krajský přebor, celkově jí patří v žebříčku 12. místo.

Junioři

V kategorii U17 nás svými výsledky těší Verča Srncová (současně je platnou členkou druholigového týmu dospělých). Verča hraje všechny tři disciplíny a daří se jí především v párových a nejvíce ve čtyřhře juniorek hraje s Bertou Ausbergerovou z Prahy). Zde také figuruje na 2. místě republikového žebříčku, když jeden turnaj vyhrála, na dalších dvou skončila druhá a na MČR obsadila 3. místo. Ve smíšené čtyřhře (hraje s Jiřím Burešem z Brna) jí patří 4. místo v žebříčku. Toto umístění dosáhla díky 2 pátým místům a jedním druhým, na MČR obsadila 9. místo. Ve dvouhře pak zaujímá 11. místo po výsledku 3 devátá a jedno páté místo. Verča se ovšem účastní i turnajů o kategorii výše a zde také zaznamenává mnoho úspěchů. V oblíbené čtyřhře dívek jí patří 6. místo za dvě pátá místa na turnajích a jedno vítězství. Ve smíšené čtyřhře potom sídlí na 9. místě za jedno páté a jedno třetí místo.

Dospělí

Kategorii U19 přeskočíme a vrhneme se na žebříčky dospělých. Zde nás již několik sezón úspěšně reprezentuje Ondra Král, který se v posledních dvou ročnících věnuje dvouhře a čtyřhře. Letošní sezónu končí na výborném 3. místě ve dvouhře a 5. místě ve čtyřhře (hraje s Ivo Stoklasem z Prahy). K výrazným úspěchům patří 3. místo ve dvouhře na turnaji v Praze v listopadu 2014 (kromě toho 3x páté místo), dále 2. místo ve čtyřhře na turnaji v Českém Těšíně v lednu 2015 a zejména vítězství ve čtyřhře na březnovém turnaji v Plzni. V uplynulé sezóně člen druholigového německého družstva SG Robur Zittau. V letošním ročníku se účastní turnajů evropského badmintonového okruhu (Maďarsko, Rakousko, Rumunsko, Chorvatsko, Slovinsko), kde se seznamuje s úrovní evropského badmintonu.

Družstva dospělých

Soutěže dospělých doplňují dvě smíšená družstva. Za družstvo Židlochovice A hrající II. celostátní ligu nastupují pravidelně hráči Michal Weinbrenner, Jan Srnec, Michal Mrkvica, Vladislav Kotrc, Petr Janák, Veronika Srncová a Kateřina Otáhalová. V letošním ročníku hrajeme vyrovnané zápasy a postoupili jsme do finálového play-off o postup do I. ligy (nakonec jsme obsadili 3.místo z 8 družstev). Pro letošní sezónu se podařilo vytvořit družstvo Židlochovic B ve složení Kateřina Golová, Tamara Kořistková, Martina Vidrmertová, Pavel Giňa, Vlastimil Helma, Zdeněk Srnec, Radomil Světnička, Matěj Vidrmert a Jan Zbořil. Družstvo začalo hrát nejnižší soutěž (městský přebor) a umístilo se na 5. místě z 8 družstev.

I když obě družstva dospělých hrají „pouze“ třetí, respektive šestou nejvyšší soutěž, jedno mají společné: NASAZENÍ! Dá se říct, že platí obecné pravidlo pro obě naše družstva dospělých: čím je sportovec starší, tím je odhodlanost vyšší. Každý z diváků, kdo se přišel do naší židlochovické sokolovny podívat na některý z odehraných zápasů, musí toto pravidlo jen potvrdit.

Toto byl jen hrubý výčet výsledků našich nejúspěšnějších badmintonistů prosazujících se na republikové úrovni. Badmintonový oddíl TJ. Sokol Židlochovice má však ve svých řadách i velmi početnou skupinu mladých badmintonových nadějí, o kterých jistě v budoucnu také ještě uslyšíme a pro které jsou výše uvedení hráči velkým vzorem a výkonnostní metou, které se budou chtít přiblížit nebo i překonat. Popřejme hodnoceným hráčům a našim mladým nadějím chuť do další badmintonové práce, skvělé výsledky na turnajích, minimum zranění a zdravotních problémů a zejména radost z předvedené hry a sportovního badmintonového vyžití.