Židlochovické hody se opět vydařily.

Jako každým rokem se konaly počátkem září (tentokrát 9. -11. 9. 2011) v Židlochovicích tradiční hody. Během pátečního odpoledne připravili pořadatelé z T.J. Sokol Židlochovice Náměstí míru, kam byla přinesena a následně i úspěšně postavena nádherná mája. Samotnému stavění předcházelo povolení hodů starostou města Vlastimilem Helmou. Páteční teplý večer vyhrávala skupina Raffael.

V sobotu ráno se vydali stárci zvát občany Židlochovic na hodové zábavy. Dávali ochutnat své víno i výborné koláčky, které již tradičně věnovala sponzorsky Karlova pekárna. Odpoledne (již za doprovodu kobylské dechové hudby Lácaranka) pozvali na hody i místního faráře, starostu a dalšího významného sponzora hodů pana Františka Švaříčka, který každoročně sponzorsky zajišťuje úklid po hodových zábavách. V nevídaně teplé sobotní noci vyhrávala k tanci Lácaranka i místní oblíbená skupina Vebra band.

Neděle začala hodovou mší v kostele a průvodem stárků na místní hřbitov. Odpolední krojový průvod se vydal k radnici, kde stárky přijal starosta města. Městský policajt stárky vyzkoušel z plnění hodových artikulí, starosta si zatančil sólo, za zvuku židlochovické fanfáry byla vztyčena městská vlajka a odpolední zábava pod májí mohla začít. V parném odpoledni stárci zatančili Českou besedu a vystoupil i folklórní soubor Gbelan z partnerského města Gbely s programem nazvaným Vinobraní. V podvečer stárci ještě velice úspěšně vydražili máju, vyhlásili sólo hlavním stárkům (Tomáši Kacetlovi a Markétě Čapkové) a nedělní zábava za doprovodu Lácaranky mohla pomalu skončit.

Největší zásluhu za zdar této akce mají židlochovští stárci, pořadatelé T. J. Sokol Židlochovice a Město Židlochovice. Poděkování zaslouží i sponzoři, kteří přispěli stárkům na kroje.

Nezbývá, než konstatovat, že se letošní hody opět vydařily.

Za T. J. Sokol Židlochovice Olda Kahoun

Více fotografií zde.