Úvodní stránka » Kultura » Židlochovické hody 2011

Židlochovické hody se opět vydařily.

Jako každým rokem se konaly počátkem září (tentokrát 9. -11. 9. 2011) v Židlochovicích tradiční hody. Během pátečního odpoledne připravili pořadatelé z T.J. Sokol Židlochovice Náměstí míru, kam byla přinesena a následně i úspěšně postavena nádherná mája. Samotnému stavění předcházelo povolení hodů starostou města Vlastimilem Helmou. Páteční teplý večer vyhrávala skupina Raffael.

V sobotu ráno se vydali stárci zvát občany Židlochovic na hodové zábavy. Dávali ochutnat své víno i výborné koláčky, které již tradičně věnovala sponzorsky Karlova pekárna. Odpoledne (již za doprovodu kobylské dechové hudby Lácaranka) pozvali na hody i místního faráře, starostu a dalšího významného sponzora hodů pana Františka Švaříčka, který každoročně sponzorsky zajišťuje úklid po hodových zábavách. V nevídaně teplé sobotní noci vyhrávala k tanci Lácaranka i místní oblíbená skupina Vebra band.

Neděle začala hodovou mší v kostele a průvodem stárků na místní hřbitov. Odpolední krojový průvod se vydal k radnici, kde stárky přijal starosta města. Městský policajt stárky vyzkoušel z plnění hodových artikulí, starosta si zatančil sólo, za zvuku židlochovické fanfáry byla vztyčena městská vlajka a odpolední zábava pod májí mohla začít. V parném odpoledni stárci zatančili Českou besedu a vystoupil i folklórní soubor Gbelan z partnerského města Gbely s programem nazvaným Vinobraní. V podvečer stárci ještě velice úspěšně vydražili máju, vyhlásili sólo hlavním stárkům (Tomáši Kacetlovi a Markétě Čapkové) a nedělní zábava za doprovodu Lácaranky mohla pomalu skončit.

Největší zásluhu za zdar této akce mají židlochovští stárci, pořadatelé T. J. Sokol Židlochovice a Město Židlochovice. Poděkování zaslouží i sponzoři, kteří přispěli stárkům na kroje.

Nezbývá, než konstatovat, že se letošní hody opět vydařily.

                                                                                  Za T. J. Sokol Židlochovice Olda Kahoun

Více fotografií zde.

 


Sokolovna

3.12.2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13.9.2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10.5.2017
Členské příspěvky
6.4.2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5.3.2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: