Židlochovičtí sokoli a dračí lodě pod Pálavou

O víkendu 24.-25.7.2009 se konal III. ročník Pálavského festivalu dračích lodí (Grand Prix). Závod byl opravdovou přehlídkou nejsilnějších týmů z obou divizí GP a pět lodí z velkého finále by zcela jistě bojovalo o finále i v rámci nejvyšší soutěže dračích lodí Českého poháru.

Dragon boat Grand Prix je celosezónní soutěž závodů dračích lodí pro amatérské, firemní a fun posádky přátel a kamarádů, které nejsou registrované pro závody Českého poháru dračích lodí (nejvyšší sportovní soutěž, ze které lze nominovat závodníky do reprezentace ČR). Závodit mohou všichni, ať již mají nějaké zkušenosti, nebo ještě v dračí lodi neseděli.

Jedním z takových týmů jsou i VOTROCI z Litoměřic, kteří se pravidelně připravují a zúčastňují se většiny závodů GP, a právě tento tým, díky marodce a absenci některých „draků“, sáhl  po židlochovických sokolech (Josef Kratochvíl, Jakub Kratochvíl, Karlos Král), aby mu pomohli v závodě pod Pálavou.

Vzhledem k nepříznivým povětrnostním podmínkám byly zrušeny sobotní rozjížďky na 200 metrů a byly nahrazeny závodem na dlouhou trať (1250 metrů). Dvoustovky byly přesunuty až na neděli, ale těchto rozjížděk se už Votroci nezúčastnili.

V konkurenci 36 týmů z celé ČR se tým umístil na 24 místě. Dlouhá trať totiž není (zatím) jeho silnou doménou. Ve dvoustovkách by to bylo jistě lepší, což dokazuje i celkové pořadí v Dragon boat Grand Prix., kde se tým Votroků nachází na krásném 10 místě.

Pro sokoli ze Židlochovic to byla více než výzva a jistě i nová zkušenost, protože jsme seděli v dračí lodi poprvé. A i když již máme nějaké zkušenosti z vodou, po závodě jsme silně oddychovali.

Děkujeme Votrokům z Litoměřic za příjemně prožitou sobotu pod Pálavou a přejeme jim hodně zdaru v nadcházejících závodech.

Židlochovičtí sokoli a dračí lodě pod Pálavou - Start (normální)