Uveřejňujeme článek z židlochovického zpravodaje o úspěchu našich bývalých členů, odchovanců T. J. Sokol Židlochovice:

Židlochovičtí sportovci reprezentují Českou republiku

Michal a Monika Světničkovi byli vybráni do reprezentačního družstva České republiky, které hájilo naše barvy na Mistrovství světa juniorů 2012, 25. – 28 října v japonském městě Chiba nedaleko Tokia.

Česká republika startovala ve složení Adam Mendrek, Michal Světnička, Monika Světničková (všichni TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice), Ivana Zychová (TJ Astra ZMZ Praha), Jaromír Janáček a Lucie Černá (oba SKB Český Krumlov).

Soutěže družstev se zúčastnilo celkem 30 reprezentačních týmů z celého světa. Jako obvykle hrála prim Asie a opět se ukázalo, že proniknout na medailová umístění je v soutěži družstev pro Evropu a zbytek světa prakticky nemožné. Vyvrcholením soutěže družstev bylo finálové utkání mez Čínou a domácím Japonskem. Čína vyhrála 3-2 a titul opět obhájila. Třetí místo si vybojovala Korea a čtvrté Indonésie. Nejlepší "neasijský" tým – Německo skončilo na 10. místě.

Naše reprezentace se skupině se postupně utkala s Tchaj-wanem (0:5), Ruskem (1:4) a Austrálií (2:3). Zápas s Austrálií byl velice vyrovnaný a o to víc prohra bolela. Austrálie se nakonec umístila na slušném 19. místě.

Utkání Česká republika – Austrálie:

Janáček – Guda 21/14, 13/21, 21/23 (41 minut)
Černá – Kessler 21/23, 21/18, 21/11 (50 minut)
Mendrek/Světnička – Serasinghe/Chen 21/16, 21/19 (22 minut)
Zychová/Světničková – Guan/Somerville 14/21, 9/21 (23 minut)
Janáček/Černá – Serasinghe/Somerville 22/20, 17/21, 18/21 (36 minut)

Z posledního místa ve skupině se následně nedalo mnoho vytěžit. O pořadí se naši reprezentanti postupně utkali s Uzbekistánem, Bulharskem a Irskem. Všechny tři zápasy už vyhráli a ČR se v Japonsku umístila na 25. místě.

Sourozenci Světničkovi jsou od září 2010 členy TJ Sokol Veselý Brno-Jehnice. Sportovní sezónu 2009 – 2010 ještě hráli za badmintonový oddíl TJ Sokol Židlochovice. Michal po sezóně 2009 – 2010 obsadil 3. místo v ČR ve dvouhře dorostenců do 17 let a Monča 4. místo v ČR ve dvouhře žákyň do 13 let. Oba mohou být příkladem pro začínající sportovce. Dokázali, že i ve skromném prostředí sokolovny v Židlochovicích mohou vyrůst špičkoví reprezentanti s "lvíčkem na prsou".

Vlastimil Helma, předseda oddílu badmintonu TJ Sokol Židlochovice