Sokol Židlochovice

• Natáčení štábu České televize v Sokole v Židlochovicích

V rámci oslav 150. výročí založení Sokola připravuje Česká televize pravidelný týdenní magazín, který informuje o aktuálním dění v České obci sokolské. Součástí tohoto magazínu bude i pohled do některých sokolských žup. Mezi prvními byla vybraná Župa Jana Máchala, pod kterou spadá i naše jednota. Vedení župy pro natáčení vybralo tři jednoty (Sokol Brno I., Sokol Nové Bránice a Sokol Židlochovice).

30. 1. 2012 | Rubrika: Výbor

• 2. pyžamový ples v Židlochovicích

2. pyžamový ples v Židlochovicích se opět vydařil.

30. 1. 2012 | Rubrika: Kultura

• Basketbal – zpráva o průběhu soutěže

Informace o průběhu dlouhodobé soutěže, které se účasní basketbalisti (muži) Sokola Židlochovice

25. 1. 2012 | Rubrika: Basketbal

• Štěpánský badminton

Stává se tradicí, že badmintonisté místního sokola pořádají 26. 12. v sokolovně turnaj smíšených čtyřher v badmintonu. Letos se sešlo 30 hráčů, kteří byli rozlosováni do 15 dvojic. Herní systém byl stanoven tak, aby si všichni zahráli stejný počet zápasů. Vítězové tří skupin se utkali o medaile.

17. 1. 2012 | Rubrika: Badminton

• Tyršův pomník v židlochovickém parku poškodili vandalové

Na počátku ledna 2012 si vyhlédli neznámí vandalové pomník Miroslava Tyrše v židlochovickém parku k ukojení svých sprejerských tužeb. Tento nehorázný čin neušel pozornosti místních občanů. Dnes už jsou nápisy díky starostovi jednoty Sokol Židlochovice Josefu Kratochvílovi odstraněny, za což mu tímto děkuji. A vy sprejeři…..styďte se !

13. 1. 2012 | Rubrika: Výbor

• Všestrannost

2. 1. 2012 | Rubrika: Všestrannost

• Podzimní vystoupení našich divadelníků

V posledním listopadovém víkendu (25. listopadu 2011) jsme měli možnost shlédnout nové divadelní představení sokolských ochotníků.

18. 12. 2011 | Rubrika: Kultura

• "BADMINTON CZECH TALENT 2011" 5. - 6. 11. 2011

Jižní Moravu na tomto turnaji reprezentovalo družstvo našich nejmladších ve složení Daniel KOSTRHUN, David HERZÁN (Podivín), Vojta VIDRMERT, Bára OTÁHALOVÁ (Židlochovice), Adéla KREJČÍ a Adéla CHADIMOVÁ (Jehnice). V sobotu na turnaji družstev měli naši reprezentanti dost nešťastný los, kdy s jedinou porážkou od slovenského mužstva z Ilavy (vítěze turnaje) obsadili třetí – bronzovou příčku.

24. 11. 2011 | Rubrika: Badminton

• Ať žijí duchové

Pozvánka k nácviku zajímavé sletové skladby pro rodiče a děti a mladší žáky Ať žijí duchové.

28. 10. 2011 | Rubrika: Všestrannost

• Badmintonisté T. J. Sokol Židlochovice opět úspěšní

Naši mladí badmintonisté se utkali na republikové úrovni s hráčskou špičkou ve svých věkových kategoriích na přeboru České obce sokolské v Českých Budějovicích dne 8. října 2011.

18. 10. 2011 | Rubrika: Badminton