Mistrovství ČR 2017 dospělých v badmintonu

První únorový víkend bývá v badmintonovém kalendáři tradičně vyhrazen boji o mistrovské tituly v kategorii dospělých. Letos tato pocta připadla severočeskému Liberci, kam se sjela kompletní domácí špička. Barvy Židlochovic hájil už poněkolikáté Ondřej Král. Pro tuto sezónu se věnuje především čtyřhře a doplňkově také mixu. Po zdravotních problémech svého stálého spoluhráče Iva Stoklase se před Vánoci dohodl s Michalem Světničkou a vytvořili tak ryze židlochovickou dvojici.

V pátek byly na programu 1. a 2. kolo jednotlivých disciplín. Začínalo se mixem, který Ondra v této sezóně hraje s Martinou Krocovou z Mostu. V prvním kole jim los přisoudil těžkého soupeře s ambicemi na medaili Drančák – Fuchsová. Po výborném výkonu jsme dokázali ve dvou setech zvítězit. V dalším zápase pestrou hrou zdolali nadějnou juniorskou dvojici Budzel – Švábíková až v těsné koncovce třetího setu a postoupili tak do sobotních bojů. Následovaly zápasy ve čtyřhře, kde v prvním utkání v takřka tréninkovém tempu jasně dominovali proti dvojici Vitvera – Weinzettel. Ve večerním zápase pak čekali nepříjemní soupeři a juniorští reprezentanti Král – Hubáček. Bojovným výkonem soupeře ve třech setech předčili a postoupili do sobotního čtvrtfinále. V sobotu je čekali nasazené páry. Ranní utkání v mixu proti dvojici Hubáček – Lajdová bylo jediné třísetové čtvrtfinále v této disciplíně. Bohužel naše dvojice odešla nakonec poražena. Byla to však důstojná porážka a za předvedený výkon si zaslouží uznání. Polední zápas ve čtyřhře proti krumlovským deblistům Janáček – Beran nabídl dramatický a vyrovnaný boj o každý míček. Po vyhraném prvním setu 21:18, dospěl ten druhý do stavu 20:20. Bohužel dva body uhráli jihočeši a následoval třetí rozhodující set. Soupeř po většinu setu dotahoval, ale za stavu 19:18 získal 3 body za sebou a postoupil do semifinále turnaje. Chybělo snad jen trochu štěstí a mohla to být medaile pro našeho hráče. A tak Ondrovi popřejme, aby mu to za rok vyšlo.

Na závěr ještě musím zmínit, že na MČR kromě Michala Světničky zasáhla do bojů i jeho sestra Monika, která proměnila svou účast ve dvojnásobnou medailovou radost v podobě bronzu ve dvouhře a stříbra v mixu.

Karel Král