Úvodní stránka » Badminton » Mistrovství ČR 2017 dospělých v badmintonu

Mistrovství ČR 2017 dospělých v badmintonu

      První únorový víkend bývá v badmintonovém kalendáři tradičně vyhrazen boji o mistrovské tituly v kategorii dospělých. Letos tato pocta připadla severočeskému Liberci, kam se sjela kompletní domácí špička. Barvy Židlochovic hájil už poněkolikáté Ondřej Král. Pro tuto sezónu se věnuje především čtyřhře a doplňkově také mixu. Po zdravotních problémech svého stálého spoluhráče Iva Stoklase se před Vánoci dohodl s Michalem Světničkou a vytvořili tak ryze židlochovickou dvojici.

     V pátek byly na programu 1. a 2. kolo jednotlivých disciplín. Začínalo se mixem, který Ondra v této sezóně hraje s Martinou Krocovou z Mostu. V prvním kole jim los přisoudil těžkého soupeře s ambicemi na medaili Drančák – Fuchsová. Po výborném výkonu jsme dokázali ve dvou setech zvítězit. V dalším zápase pestrou hrou zdolali nadějnou juniorskou dvojici Budzel – Švábíková až v těsné koncovce třetího setu a postoupili tak do sobotních bojů. Následovaly zápasy ve čtyřhře, kde v prvním utkání v takřka tréninkovém tempu jasně dominovali proti dvojici Vitvera – Weinzettel. Ve večerním zápase pak čekali nepříjemní soupeři a juniorští reprezentanti Král – Hubáček. Bojovným výkonem soupeře ve třech setech předčili a postoupili do sobotního čtvrtfinále. V sobotu je čekali nasazené páry. Ranní utkání v mixu proti dvojici Hubáček – Lajdová bylo jediné třísetové čtvrtfinále v této disciplíně. Bohužel naše dvojice odešla nakonec poražena. Byla to však důstojná porážka a za předvedený výkon si zaslouží uznání. Polední zápas ve čtyřhře proti krumlovským deblistům Janáček – Beran nabídl dramatický a vyrovnaný boj o každý míček. Po vyhraném prvním setu 21:18, dospěl ten druhý do stavu 20:20. Bohužel dva body uhráli jihočeši a následoval třetí rozhodující set. Soupeř po většinu setu dotahoval, ale za stavu 19:18 získal 3 body za sebou a postoupil do semifinále turnaje. Chybělo snad jen trochu štěstí a mohla to být medaile pro našeho hráče. A tak Ondrovi popřejme, aby mu to za rok vyšlo.

     Na závěr ještě musím zmínit, že na MČR kromě Michala Světničky zasáhla do bojů i jeho sestra Monika, která proměnila svou účast ve dvojnásobnou medailovou radost v podobě bronzu ve dvouhře a stříbra v mixu.

 

Karel Král


Sokolovna

3.12.2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13.9.2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10.5.2017
Členské příspěvky
6.4.2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5.3.2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: