Akademické MČR: v Praze bojovali o tituly vysokoškoláci

 

Badmintonová aréna Skalka v Praze hostila za pořadatelství ČVUT akademické mistrovství České republiky. Tituly si vybojovali ve dvouhrách Lukáš Holub a Zuzana Klusoňová, v párových disciplínách pak dvojice Ondřej Král - Michal Světnička, Šárka Křížková - Denisa Šikalová a Jindřich Kukač - Eliška Maixnerová. 

Oba vítězové dvouher zvládli turnaj beze ztráty setu a potvrdili pozici nasazených jedniček. Lukáš Holub jako zástupce Univerzity Hradce Králové si ve finále poradil s Jiřím Loudou ze Západočeské univerzity poměrem dvakrát 21:15, bronzovou medaili si vybojoval Ondřej Král z VUT. 

Dvouhře žen dominovala Zuzana Klusoňová z Univerzity Karlovy, která ve finále porazila Lucii Kolářovou ze ZČU 21:14 a 21:18, bronzovou medaili získala Veronika Koldová (UJEP). 

V silně obsazené soutěži mužské čtyřhry se k finálové výhře nad nasazenými jedničkami Lukášem Holubem a Janem Hubáčkem (UHK) prosadili Ondřej Král (VUT) a Michal Světnička (MU) poměrem 21:17 a 21:17, bronzové medaile získali Jiří Louda a Přemysl Voráč ze ZČU. 

Ve čtyřhře žen nasazené jedničky Šárka Křížková (UHK) a Denisa Šikalová (ČZU) nedaly soupeřkám šanci a ve finále deklasovaly pár z UK Zuzana Klusoňová-Tereza Lajdová 21:9 a 21:14. Bronzové medaile získaly Veronika Koldová (UJEP) a Lucie Krejčová (UK).

V mixu se pak ke zlaté medaili prosadili Jindřich Kukač (ČVUT) a Eliška Maixnerová (UP), kteří udolali ve třísetovém finále Přemysla Voráče (ZČU) a Veroniku Koldovou (UJEP) 21:12 20:22 a 21:14. Třetí místo získali Michal Hubáček (ČVUT) a Šárka Křížková (UHK).