Badmintonová sezóna Ondry Krále

Poslední roky jsme často četli o úspěších našich sokolských badmintonistů. Ne jinak je tomu v již končící sezoně 2010/2011. Ondra se loni velice úspěšně rozloučil s juniorským badmintonem a přešel do kategorie dospělých. Většinou je tento přechod velmi pomalý a těžký, protože se najednou výrazným způsobem rozšíří okruh soupeřů.

Ondrovi se však první rok mezi dospělými podařil parádně. Již na začátku této sezony byl velmi vysoko v žebříčku čtyřher (kolem 10. místa), ve smíšené čtyřhře a ve dvouhře se pohyboval ve čtvrté, případně páté desítce. Po kvalitní podzimní přípravě se začaly dostavovat výsledky i v obou „horších“ disciplínách. Ve čtyřhře se i nadále pohyboval v první desítce. Výrazného zlepšení se dočkal zejména ve dvouhře. Vše začalo listopadovým turnajem v Hradci Králové, kde se dostal do semifinále a pokračoval turnajem na začátku prosince v Brně, kde obsadil 5. - 8. místo. Po intenzívní přípravě v únoru a březnu přišel nejúspěšnější turnaj této sezony. V polovině března se Ondra představil na turnaji v Plzni výbornými výsledky ve všech disciplínách. Ve smíšené čtyřhře se dostal do čtvrtfinále, ve čtyřhře a dvouhře skončila jeho pouť v semifinále. Jako jediný hráč vybojoval v Plzni dvě medaile. Následně aktualizované žebříčky dospělých v ČR ocenily jeho umístění na turnajích a tak můžeme Ondru Krále najít na 6. místě ve čtyřhře, na 9. místě ve dvouhře a 13. místě ve smíšené čtyřhře.

Takto se již prvním rokem mezi dospělými stal nejúspěšnějším židlochovickým hráčem v dosavadní historii našeho sokolského oddílu. A tak na závěr popřejme Ondrovi mnoho dalších úspěchů v příští sezoně, neméně důležitou motivaci do tréninku a v neposlední řadě úspěšné složení „zkoušky dospělosti“ na židlochovickém gymnáziu, které ho letos v květnu čeká.