Úvodní stránka » Badminton » Bronzová medaile z mistrovství ČR 17 v badmintonu

V současné době židlochovický juniorský badminton na celorepublikové úrovni reprezentují dvě hráčky Veronika Srncová a Barbora Otáhalová.
Veronika hraje kategorii do 19 let a Barča kategorii do 17 let.
Vrcholem každé sezóny je Mistrovství České republiky.
Největšího úspěchu roku 2016 dosáhla Barča Otáhalová, která si dovezla bronzovou medaili z MČR17 (pro sedmnáctileté) ve čtyřhře konající se 3. prosince v Mostě. Se svojí partnerkou Šárkou Vláškovou (Prosek Praha) se probojovaly až do semifinále, kde je porazily nasazené hráčky Astry Praha 13:21 a 17:21. Vzhledem k tomu, že se mistrovství zúčastnila i celá reprezentace, je bronz cenným úspěchem. V mixu obsadila Barča se svým partnerem Adamem Kostrhunem (Slavoj Podivín) 9. místo. Ve dvouhře se Barči nedařilo a prohrála v prvním kole.
Medaile sbírala Barča během celého roku. Stříbrnou medaili ze dvouhry a čtyřhry si dovezla v dubnu z turnaje GPB17 v Mostě. V září vybojovala stříbro ve čtyřhře GPB19 v Orlové. Třetí místo ve čtyřhře obsadila na turnaji GPB17 v Hustopečích v říjnu, v listopadu se stala oblastním přeborníkem Jihomoravského kraje v kategorii do 17 let.
Veroničina sezona byla bohužel zkrácena z důvodu nemoci. V únoru si Veronika přivezla bronz ze čtyřhry z turnaje GPA19 z Prahy. Stejného umístění dosáhla i na turnaji GPA19 konaném v květnu na Masarykově univerzitě v Brně.  A právě mistrovství ČR bylo jejím jedinným celorepublikovým turnajem v podzimní části. Konalo se 11. prosince v krásné hale v Ostravě. Se svým partnerem Jirkem Burešem (Fsps MU Brno) obsadila páté místo v mixu. A deváté místo ve čtyřhře s partnerkou Janou Slatinskou (BK Liberec). Po dvouměsíčním výpadku z tréninku je páté místo z MČR výborný výsledek.   

Doufám, že rok 2017 bude pro holky stejně úspěšným a židlochovický badminton se dočká dalších medailí.

Dana Otáhalová


Sokolovna

3.12.2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13.9.2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10.5.2017
Členské příspěvky
6.4.2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5.3.2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: