V současné době židlochovický juniorský badminton na celorepublikové úrovni reprezentují dvě hráčky Veronika Srncová a Barbora Otáhalová.
Veronika hraje kategorii do 19 let a Barča kategorii do 17 let.
Vrcholem každé sezóny je Mistrovství České republiky.
Největšího úspěchu roku 2016 dosáhla Barča Otáhalová, která si dovezla bronzovou medaili z MČR17 (pro sedmnáctileté) ve čtyřhře konající se 3. prosince v Mostě. Se svojí partnerkou Šárkou Vláškovou (Prosek Praha) se probojovaly až do semifinále, kde je porazily nasazené hráčky Astry Praha 13:21 a 17:21. Vzhledem k tomu, že se mistrovství zúčastnila i celá reprezentace, je bronz cenným úspěchem. V mixu obsadila Barča se svým partnerem Adamem Kostrhunem (Slavoj Podivín) 9. místo. Ve dvouhře se Barči nedařilo a prohrála v prvním kole.
Medaile sbírala Barča během celého roku. Stříbrnou medaili ze dvouhry a čtyřhry si dovezla v dubnu z turnaje GPB17 v Mostě. V září vybojovala stříbro ve čtyřhře GPB19 v Orlové. Třetí místo ve čtyřhře obsadila na turnaji GPB17 v Hustopečích v říjnu, v listopadu se stala oblastním přeborníkem Jihomoravského kraje v kategorii do 17 let.
Veroničina sezona byla bohužel zkrácena z důvodu nemoci. V únoru si Veronika přivezla bronz ze čtyřhry z turnaje GPA19 z Prahy. Stejného umístění dosáhla i na turnaji GPA19 konaném v květnu na Masarykově univerzitě v Brně.  A právě mistrovství ČR bylo jejím jedinným celorepublikovým turnajem v podzimní části. Konalo se 11. prosince v krásné hale v Ostravě. Se svým partnerem Jirkem Burešem (Fsps MU Brno) obsadila páté místo v mixu. A deváté místo ve čtyřhře s partnerkou Janou Slatinskou (BK Liberec). Po dvouměsíčním výpadku z tréninku je páté místo z MČR výborný výsledek.

Doufám, že rok 2017 bude pro holky stejně úspěšným a židlochovický badminton se dočká dalších medailí.