Úvodní stránka » Všestrannost » Cvičení předškolních dětí v Sokole

   Děti ve věku od tří do šesti let se začaly scházet k pravidelnému cvičení v tělocvičně v září 2013. Zpočátku přicházelo kolem patnácti dětí, do prosince se počet malých cvičenců rozrostl na 27. Několik prvních lekcí zůstávali v tělocvičně většinou i rodiče a se zájmem pozorovali radost svých dětí z pohybu. Zájem  o cvičení během celého školního ruku nepolevil. I na jaře, kdy většina rodičů chodí s dětmi raději na hřiště nebo do přírody, se malí sokolíci vesele proháněli po tělocvičně. Během měsíce dubna nacvičili krátkou skladbičku s barevným cvičebním padákem, kterou předvedli na sportovním odpoledni v mateřské škole. Koncem června jsme si popřáli hezké léto a slíbili si, že se opět sejdeme na začátku nového školního roku. 

   A tak začalo naše cvičení i v letošním září. Šestileté děti přešly podle zájmu do cvičení nejmladších žáků a do hodin předškoláků přibylo několik nováčků. 

 Naše cvičební hodina pravidelně začíná rozběhem po obvodu tělocvičny a hned po něm následuje některá z veselých her s prvky honění.

Když se ozve známý pokřik "Rybičky, rybičky, rybáři jedou" nebo třeba trochu strašidelné" Pozor žralok", nezůstane stát stranou snad žádný z malých cvičenců. A pak už se proměníme třeba na kočičku, pejska, rybku nebo luk a  protahujeme tělo při rozcvičce. Nachystat nářadí pomůžou většinou velmi ochotně někteří z přihlížejících tatínků nebo maminek. Za tuto pomoc jim patří velký dík. Cvičit na lavičce, prolézat tunel z žíněnek, přeskakovat obruče nebo se zhoupnout na kruzích nás také moc baví. Někdy je třeba překonat i trochu strachu. Nablízku je ale vždy někdo z dospělých a rád pomůže. Jindy zkoušíme házet  míče na cíl, přeskakovat překážky nebo závodit v družstvech.

 Prozatím určitě není důležité vyhrát...hodina je skoro u konce. Ještě některou klidnější hru a pak už závěrečné, pěkně hlasité "Cvičení nazdar".

 Věřme, že děti nezapomenou na veselou hru a zábavu v tělocvičně i když trochu povyrostou a dál se budou s kamarády  při sportu rádi potkávat.

 

Ses. Alena Smolová, oddíl předškolních dětí


Sokolovna

3.12.2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13.9.2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10.5.2017
Členské příspěvky
6.4.2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5.3.2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: