Jak se žije Sokolům aneb nové cvičební náčiní nadchlo cvičence

Především ženy v aerobním cvičení využívají s chutí a nadšením už celý měsíc nové náčiní – BOSU. Bosu je moderní a oblíbený systém cvičení určený pro komplexní zpevnění svalů celého těla, který má pozitivní vliv na zdravé držení těla, fyzickou kondici a redukci tuku.

Vzhledem k vysoké pořizovací ceně vzala tuto zátěž na sebe Župa Jana Máchala, kam patří naše jednota. Bosu se stalo putovním náčiním, všechny  jednoty tak mají možnost vyzkoušet tento nový druh cvičení. Po měsíci je jasné, že si Bosu získalo velkou oblibu nejen v aerobním cvičení, ale i ostatních složek naší jednoty.

(Pro BOSU se nadchla i NASA a začala je využívat pro své kosmonauty, kteří tráví čas ve stavu beztíže a jejich svaly nějakou dobu pracují jinak. Trénink koordinace jim zásadně ulehčuje návrat z vesmíru).