Naši nejlepší v kategorii do 19 let podle konečných žebříčků. Králem je Král.

Nová badmintonová sezóna 2010/2011 se již pomalu rozbíhá, ale vraťme se ještě několika řádky k sezóně již uplynulé, kdy se s mládežnickým badmintonem loučil velmi úspěšný hráč našeho oddílu TJ Sokol Židlochovice Ondra Král (na snímku).

Jak napovídá titulek nad článkem (převzatý ze stránek Badmintonového svazu), králem českého žebříčku v kategorii do 19 let je Ondřej Král.  Vedle dvouhry, kterou opanoval se suverénním náskokem více než 1200 bodů, je první i ve čtyřhře, kde hrál spolu s Tomášem Skálou.

V této kategorii dochází v sezóně 2009/2010 k loučení s juniorským badmintonem – letos mezi juniory končí ročník 1991. A byl to dobrý ročník, hráči jako Lukáš Zevl, Ondřej Král, Michal Netík, Lukáš Kurz vzbudili pozornost už i mezi dospělými, kde jsou alespoň v jedné disciplíně do patnáctého místa.  

 

Na domácích celorepublikových turnajích (Grand Prix A) se Ondrovi v posledních letech tradičně dařilo (proto ta žebříčková umístění v obou zmíněných disciplínách) a celkem na nich „posbíral“ 9 cenných kovů (5 x zlato a 4 x bronz). Z toho dvě bronzové medaile vybojoval na Mistrovství České republiky juniorů.

Mimo domácí akce se Ondra zúčastnil 5 mezinárodních turnajů, kde měl možnost změřit síly s evropskou juniorskou špičkou. Mezi jeho největší úspěchy patřilo 2. místo ve smíšené čtyřhře (hrál společně se Zdeňkou Švédovou z Českého Krumlova) na turnaji ve Slovinsku, kdy si postup do finále vydřeli vítězstvím ve 3. setu poměrem 29:27 nad domácím (a 1. nasazeným) párem. K dalším výrazným úspěchům patřila dvě 5. místa ve dvouhrách ve Slovinsku a Slovensku. Zvláště umístění na Slovensku je cenné vítězstvím v 1. kole nad výborným (nasazeným) hráčem z Ukrajiny, kdy Ondra dokázal otočit již ztracený zápas a dovést ho do vítězného konce (soupeř měl ve 2. setu mečbol). Jen pro informaci uvedu, že se stejným hráčem Ondra na turnaji ve Slovinsku ve čtvrtfinále prohrál a „umožnil“ tak soupeři obsadit 2. místo.

V neposlední řadě musím zmínit Ondrovo účinkování v české lize smíšených družstev dospělých. Již druhým rokem hostuje v druholigovém týmu Sokol Veselý Brno-Jehnice B. O skutečnosti, že se stal skutečnou oporou týmu, svědčí i maximální možný počet odehraných zápasů. A to, že byl uplynulý ročník úspěšný, dokazují jeho cenná vítězství v základních kolech soutěže znamenající postup týmu do baráže o 1. ligu (od letošního ročníku přejmenovanou na extraligu) a následný postup do extraligy smíšených družstev pro sezónu 2010/2011.

Popřejme na závěr Ondrovi chuť do další badmintové práce, úspěšné účinkování v extralize a na domácích či mezinárodních turnajích dospělých (a z toho plynoucí propagaci našeho města), současně také minimum zranění a i v mimobadmintonovém životě mnoho radostných  okamžiků. 

 

Prvních pět hráčů a hráček sezóny 2009/2010 v kategorii do 19 let podle konečných žebříčků ČBaS

Dvouhra chlapci

1. Král Ondřej (Sokol Židlochovice) 3672 bodů

2. Netík Michal (Astra ZM Praha) 2464 bodů

3. Stoklas Ivo (Slavia TU Liberec) 2376 bodů

4. Richtr Josef (Deltacar Benátky nad Jizerou) 2229 bodů

5. Kurz Lukáš (Astra ZM Praha) 2144 bodů

 

Čtyřhra chlapci

1. Král Ondřej (Sokol Židlochovice), Skála Tomáš (UK Hradec Králové) oba 3672 bodů

3. Kurz Lukáš (Astra ZM Praha), Netík Michal (Astra ZM Praha) oba 3120 bodů

5. Richtr Josef (Deltacar Benátky nad Jizerou), Šikal Karel (Deltacar Benátky nad Jizerou) oba 3112 bodů

 

Smíšená čtyřhra chlapci

1. Zahrádka Jakub (Astra ZM Praha) 3544 bodů

2. Stoklas Ivo (Slavia TU Liberec) 3144 bodů

3. Löffler Marek (Chemička Ústí) 3112 bodů

4. Kurz Lukáš (Astra ZM Praha) 2304 bodů

5. Král Ondřej (Sokol Židlochovice) 2144 bodů

 

Vlastimil Helma, předseda oddílu badmintonu TJ Sokol Židlochovice