Začátek roku 2018 byl ve sportovním kalendáři vyhrazen dvěma vrcholům domácích badmintonistů.

První lednový víkend patřil severočeský Most mistrovství juniorů. Do bojů o pozice nejvyšší zasáhly i dvě naše hráčky - Bára Otáhalová a Verča Srncová. Prvně jmenovaná má ještě řadu juniorských turnajů před sebou a přijela hlavně sbírat zkušenosti, pro druhou naši hráčku to byl poslední turnaj juniorské kariéry. V obou párových disciplínách se Verča dokázala prosadit proti domácí juniorské špičce a po bojovném výkonu získala dvě bronzové medaile (za partnery měla Adama Blaníka a Veroniku Kubečkovou). Výsledek mohl být ještě lepší, ale ze zdravotních důvodů musela obě semifinálová utkání vzdát bez boje. I tak to byl nečekaný a obdivuhodný výsledek, který zaslouží velké uznání.

O necelý měsíc později, první únorový víkend, přivítala Praha nejlepší badmintonisty mezi dospělými. Náš oddíl měl tentokrát trojnásobné zastoupení, vedle sourozenců Srncových to byl také náš dlouholetý reprezentant Ondra Král. Rovněž na tomto turnaji zanechali naši hráči nesmazatelnou stopu. Veronika po měsíci zabodovala opět v párových disciplínách ziskem 9. místa ve čtyřhře a především výborného 5. místa ve smíšené čtyřhře. S partnerem Ondrou Helarem z Jihlavy sehráli vyrovnaný zápas s pozdějšími finalisty z Českého Krumlova. Nejlepší výsledek zaznamenal náš nejzkušenější hráč Ondra Král. Ve své nejsilnější disciplíně čtyřhře mužů se spoluhráčem Ivem Stoklasem naplno zužitkovali tvrdou cílevědomou přípravu a po právu si odvezli stříbrné medaile. Bronzovou medaili ve čtyřhře mužů ještě přidal další „židlochovák“ Michal Světnička. Jde o výborný výsledek pro naše hráče a židlochovický badminton.

Na závěr popřejme všem našim reprezentantům do další badmintonové kariéry mnoho úspěchů a medailová umístění nejen na republikových mistrovstvích.

Karel Král