V neděli 8. října 2017 proběhl v naší jednotě Večer sokolských světel v rámci Dne sokolstva, který si sokolové připomínají tradičně 8. října. Právě tento den v roce 1941 nacisté pozatýkali čelní představitele Sokola, zabavili sokolský majetek a organizaci rozpustili. Následovalo další zatýkání, mučení a popravování mnohých sokolů.

Společně s dětmi jsme položili kytku k památníku u sokolovny, zavzpomínali na umučené hrdiny a vydali jsme se k řece, kde děti poslaly po proudu zapálenou svíčku na vlastnoručně vyrobené lodičce za každého popraveného či umučeného sokola. Akce byla velmi úspěšná, zúčastnilo se jí více než 60 dětí a přibližně stejný počet dospělých.

Noc sokolských světel proběhla nejen v naší jednotě, ale po celé republice. Reportáž České televize o 8. říjnu můžete shlédnout zde.

Fotografie z Večeru světel si můžete prohlédnou ve fotogalerii.