První polovina sezóny zakončena výhrou!

13.01.2013 10:19

Poslední kolo prvních vzájemných utkání Městského přeboru II. odehráli židlochovičtí muži na domácí palubovce proti mužstvu ze Sokola Šlapanice.

Hned od úvodních minut bylo patrné, že má domácí družstvo mírně na vrch a to zejména díky vysoké střelecké úspěšnosti ze střední vzdálenosti a ze tříbodových pokusů. Zatím co soupeř bodoval převážně z pod koše a střelba z větší vzdálenosti úspěšná nebyla. Poločasový výsledek 39 -:- 20 ve prospěch domácího družstva jasně naznačoval převahu domácích a následný jednoznačný vývoj druhého poločasu. Ale….

Ve třetí čtvrtině sehrála obě mužstva vyrovnanou hru, a to i díky zlepšení střelby soupeře. Vysokou úspěšnost střelby obou mužstev naznačoval i poměrně vysoký výsledek třetí čtvrtiny 21 -:- 20.

Závěrečnou část utkání domácí muži nezvládli. Soupeř nasadil aktivní osobní obranu a ta našim mužům způsobila značné problémy v postupném útoku. Tato obrana pomalu odsávala domácím poslední zbytky sil a navíc zbrklé zakončování útoků z každé možné pozice snížilo procento úspěšnosti vstřelených košů. V závěrečných minutách utkání pak soupeř zapresoval po celém hřišti a donutil tak domácí k chybám, které bez servítek trestal přesnou střelou za tři body. Hosté vstřelili v posledních dvou minutách čtyři trojky v řadě a snížili tak rozdíl závěrečného skóre na 8 bodů.

Konečný výsledek 79 -:- 71 znamenal 5 vítězství v sezóně, vyrovnaný stav výher a porážek 5 ku 5 a páté místo v tabulce po první polovině sezóny.