Dne 20. 9. 2014 se v tělocvičně TJ Sokol Židlochovice uskutečnil první ročník mezinárodního přípravného turnaje v basketbalu mužů.  Domácí muže doplnily kvalitní družstva oblastních soutěží z Podolí a spojené družstvo Břeclavi a Velkých Bílovic. Přívlastek mezinárodní nám dovolil užívat celek rakouského Mistelbachu, který přijel s velmi mladým družstvem. Turnaj otevřelo utkání domácího celku proti Sokolu Podolí. Teprve dramatický závěr rozhodl o vítězství hostů. V dalších 5 pěti zápasech se utkal každý s každým, kdy jen celek posílených bílovických drozdů nepoznal pachuť porážky.  O svém druhém místě rozhodlo Podolí právě v prvním zápase se Židlochovicemi, které poslední výhrou nad Mistelbachem vystoupali nad nepopulární čtvrtou příčku. Mladý rakouský tým místo cenných kovů nasbíral jen zkušenosti a modřiny, ty se ale určitě ukážou v jejich dalším vývoji jako cenné. Po závěrečném vyhlášení překládaném do němčiny místním sokolem Ondřejem Hamplem, jsme se i se zahraničními hosty přesunuli do občerstvovací stanice u Miltona. Zde jsme společně s hráči z televizního Okresního přeboru  a ve stejném duchu bilancovali nad uplynulými utkáními a se stejnou energií a optimismem vyhlíželi minimálně k nejblížším utkáním. Díky za první povedený ročník sokolského turnaje patří domácím organizátorům a především trenéru Josefu Kratochvílovi. V roce následujícím můžeme jistě očekávat jeho druhé pokračování.

Konečné pořadí turnaje:

1.   T.J. Sokol Velké Bílovice