Úvodní stránka » Badminton » Skvělý úspěch židlochovického badmintonu

Skvělý úspěch židlochovického badmintonu

 

            Sokolský badminton (zejména mládežnický) patří bezesporu mezi nejlúspěšnější sporty ve městě. Naši junioři a žáci pravidelně obsazují přední místa na „národních“ turnajích, kde se sjíždějí nejlepší mladí badmintonisté z celé republiky.

            O víkendu 17. a 18. dubna 2010 se konaly dva prestižní celorepublikové turnaje. Závěrečným turnajem mladších žáků do 13 let bylo mistrovství ČR v Benátkách nad Jizerou. Junioři do 19 let se utkali naposledy v této sezóně na národním turnaji v severočeském Liberci.

            V kategorii mladších žáků a žákyň nás reprezentovali Monika Světničková, Veronika Srncová, Iva Nechvátalová a Zbyněk Palášek, v juniorech do bojů zasáhli Ondra Král a Michal Světnička. A opět bylo na obou sportovních podnicích slyšet o našich badmintonistech. Na MČR kategorie mladších žákyň se o největší úspěch postarala Monika Světničková ziskem stříbrné medaile ve čtyřhře a bronzové medaile ve dvouhře dívek. Pro Moniku to byla již druhá a třetí medaile z Mistrovství ČR (loni vybojovala bronzovou ve smíšené čtyřhře). I tak vynikající výsledek bude mít Monika ještě šanci vylepšit v příštím roce, kdy bude v kategorii mladších žákyň končit. Monika letos nastupovala na badmintonové kurty s handicapem - teprve ve čtvrtek před turnajem jí byla sundána sádra z naštípnuté levé ruky a do bojů nastupovala s ortézou. Skvělý výsledek Moniko a jen tak dál!. V kategorii mladších žáků se neztratil ani Zbyněk Palášek, který ve dvouhře chlapců obsadil celkově výborné 5. až 8. místo (stejné umístění obsadil i ve čtyřhře).

            Na druhém zmiňovaném turnaji v Liberci se blýskli oba naši junioři. Ondra Král potvrdil postavení v české badmintonové špičce a na svém posledním juniorském turnaji v kariéře si to jaksepatří užil. Získal hned tři cenné kovy. Ke dvěma zlatým ve čtyřhře a smíšené čtyřhře přidal bronz ve dvouhře, kdy jen těsně ve třech setech podlehl v semifinále Josefu Richtrovi z Benátek nad Jizerou. Pozadu nezůstal ani mladší z juniorů Michal Světnička (hraje teprve prvním rokem v nižší věkové kategorii do 17 let) a vybojoval dvě skvělá třetí místa ve dvouhře (jedno z největších překvapení turnaje, když ve čtvrtfinále porazil druhého nasazeného hráče) a čtyřhře juniorů (porazil opět nasazené dvojky z Benátek nad Jizerou). A to má Michal v kategorii do 17 let největší turnaj ještě před sebou. Začátkem května se v Hradci Králové uskuteční mistrovství juniorů do 17 let. Bravo hoši!

            Celkem tedy naši mladí badmintonisté získali o tomto víkendu sedm medailí a právem se zařadili mezi nejúspěšnější účastníky obou turnajů. Popřejme našim mladým hráčům mnoho úspěchů v dalších sezónách a židlochovickému badmintonu hodně nových talentů, kteří budou mít chuť bojovat o přední místa na turnajích po vzoru svých starších spoluhráčů a kamarádů.

Ing. Karel Král, Vlastimil Helma


Sokolovna

3.12.2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13.9.2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10.5.2017
Členské příspěvky
6.4.2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5.3.2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: