Úvodní stránka » Všestrannost » Sokolové pod Řípem

Sokolové pod Řípem

Ve dnech 24. – 26. května 2013 se uskutečnilo v Roudnici nad Labem setkání sokolů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. Toto setkání neslo příznačný název „Sokolové pod Řípem“ a navazovalo na tradici župních předválečných sletů. Připomeňme si, že sokolská župa Podřipská ve své historii uspořádala celkem 35 sletových akcí a z toho se 11 konalo přímo v Roudnici nad Labem.

Tato akce, zprvu zamýšlená jako setkání sokolů z Podřipska, se nakonec stala významným sokolským setkáním, na které přijelo více než 6000 cvičenců ze 42 žup České obce sokolské a žup zahraničních. Naši jednotu na této akci reprezentovalo celkem 34 cvičenců od předškolních dětí až po cvičence věrné gardy.

Sobotní program byl hlavně zaměřen na secvičování jednotlivých skladeb, ale probíhal také doprovodný program. Tedy, v rámci sobotního suchého okénka, v jinak propršeném víkendu, se naši sokolové vypravili na horu Říp. Tento výstup byl atrakcí zejména pro naše nejmladší cvičence ze skladby Kuřata.

Celý víkend vyvrcholil nedělním průvodem Roudnicí a následným odpoledním programem, ve kterém se cvičenci prezentovali na Tyršově stadionu ve 12 hromadných skladbách. Naši cvičenci se v nedělním deštivém odpoledni představili v 6 hromadných skladbách, které nově nacvičili nebo oprášili z nedávného XV. všesokolského sletu v Praze.

Výbor Tělocvičné jednoty Sokola Židlochovice děkuje všem cvičitelům, kteří připravili naše cvičence na tuto akci a taky všem cvičencům, kteří sice v dešti, ale s velkým nadšením a odhodláním reprezentovali naši jednotu a Město Židlochovice na této akci.

 

Za T.J. Sokol Židlochovice Jakub Kratochvíl


Sokolovna

3.12.2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13.9.2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10.5.2017
Členské příspěvky
6.4.2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5.3.2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: