Sokolové ze Židlochovic na XV. všesokolském sletu v Praze – 30. 6. – 7. 7. 2012

Téměř rok se připravovala padesátka cvičenců židlochovického Sokola na vyvrcholení celé sezóny věnované 150. výročí založení Sokola, na XV. všesokolský slet v Praze. Generálkami na tuto velkou akci byly vystoupení na veřejném cvičení ve Střelicích (20. 5. 2012), na župním sletu v Moravských Bránicích (3. 6. 2012), na sletu jihomoravských žup v Brně (17. 6. 2012) a na veřejném cvičení v Nových Bránicích (24. 6. 2012). Natěšení cvičenci nastoupili v sobotu 30. 6. 2012 společně do autobusu směr Praha.

Hned následující den se konal jeden z vrcholů sletového týdne, sokolský sletový průvod Prahou. Nekonečné davy sokolů procházejících historickým centrem Prahy byly pro všechny přítomné nezapomenutelným zážitkem. Následující dny se nesli v duchu nácviků a byly vyplněny návštěvou některých pražských památek. Naši nejmladší (cvičenci skladby „Ať žijí duchové“) stihli navštívit Petřínskou rozhlednu, zrcadlové bludiště, ZOO, akvárium Mořský svět, Karlův most, orloj, Tyršův dům i plavbu lodí po Vltavě. V úterý nám pobyt zpestřil program Sokol GALA (vystoupení nejlepších sokolských sportovců a ukázka sportů provozovaných v Sokole) v hokejové hale pražské Sparty.

Vrcholem sletu byly dva sletové programy. V tom čtvrtečním (večerním) ovlivněném hustým deštěm vystoupili mj. i naši muži a ženy. V pátečním (6. 7. 2012) programu již vystoupili i naše dorostenky a rodiče s dětmi s mladšími žáky. Hlavní vystoupení se konala v nádherné Synottip aréně (fotbalovém stadionu pražské Slavie) v Edenu a mohla je shlédnout i dvacítka „fanoušků“ ze Židlochovic, pro které naše jednota zajistila speciální autobus. Někteří naši cvičenci vystoupili i při pódiových vystoupeních v Tyršově domě se skladbou „Křížem krážem“. Týdenní pobyt v Praze si všichni zúčastnění náramně užili a již nyní se většina těší, že se sejde nejpozději za 6 let na XVI. sletu, tentokráte věnovanému 100. výročí založení Československa.

Všem zúčastněným děkujeme za vzornou reprezentaci jednoty a cvičitelům za trpělivost při nácviku sletových skladeb.

Za Sokol Židlochovice Oldřich Kahoun

Seznam členů židlochovické výpravy (53 členů):

Skladba „Ať žijí duchové“ pro rodiče s dětmi a mladší žactvo (vedoucí nácviku Oldřich Kahoun):

-         15 dětí – Tereza Durmiši, Marian Heinrich, Nikol Heinrichová, Ondřej Kahoun, Eliška Kahounová, Daniel Košar, Adéla Krejčiříková, Vojtěch Nečas, Jitka Ondryhalová, Michalela Sklenská, Daniel Sklenský, Sebastián Suchánek, Sára Suchánková, Alžběta Svobodová, Karolína Svobodová

-         5 rodičů - Renata Heinrichová, Oldřich Kahoun, Pavel Sklenský, Kamil Suchánek, Karin Suchánková

-         5 doprovodů - – Stanislava Gergelová, Iva Klečková, Vlaďka Krejčiříková, Lenka Nečasová, Jitka Ondryhalová

Skladba „Chlapáci III.“ pro muže (vedoucí nácviku Tomáš Kratochvíl):

-         13 cvičenců – Petr Čukan, Vlastimil Helma, Karel Král, Jakub Kratochvíl, Josef Kratochvíl ml., Tomáš Kratochvíl, Pavel Petráš, Jaroslav Pukl, Radek Rejtek, Milan Sklenský, Bronislav Svoboda, Daniel Svoboda, Vendula Svobodová

Skladba „Česká suita“ pro ženy (vedoucí nácviku Jarmila Krejčí):

-         7 žen – Blanka Fritschová, Zdeňka Koutná, Dagmar Kratochvílová, Jarmila Krejčí, Marie Nováková, Lýdie Sáčková, Jarmila Zemanová

Skladba „Nebe nad hlavou“ po dorostenky a mladší ženy (vedoucí nácviku: Vendula Kratochvílová)

-         5 cvičenek – Kamila Fasorová, Eliška Kleinová, Vendula Kratochvílová, Jana Rylichová, Eva Svobodová)

Skladba „Křížem krážem“ pro muže a ženy

-         2 cvičenky (+dalších 5 cvičenců z jiných skladeb) – Jana Krejčí, Zdena Studeničová

Skladba „Jen pro ten dnešní den“ pro seniorky a seniory:

-         1 cvičenec – Josef Kratochvíl st.