Úvodní stránka » Badminton » Úspěchy židlochovického badmintonu - únor 2014

Úspěchy našich badmintonistů v sezóně 2013/2014

Letošní badmintonová sezóna již ukrajuje svoji druhou polovinu a tak máme za sebou několik dalších zajímavých turnajů, zejména mistrovství republiky ve dvou kategoriích a dále několik krajských přeborů.

V kategorii žáků do 13 let se poslední lednový víkend konal krajský turnaj. Nejvíce se dařilo naší Báře Otáhalové ve čtyřhře děvčat, když společně s Adélou Chadimovou z Jehnic turnaj vyhrály. Bára tak potvrdila své herní kvality, které uplatňuje i na celorepublikových soutěžích.

V kategorii žáků do 15 let se první únorový víkend odehrál v Brně Jehnicích krajský turnaj kategorie C za účasti našich hráček Marušky Zbořilové, Emy Veselé a Báry Otáhalové. První dvě jmenované hráčky zkušenosti teprve na soutěžích sbírají a získaly bronz ve čtyřhře. Bára Otáhalová v turnaji obsadila třetí místo ve dvouhře a čtyřhru (s Randulovou z Jehnic) dokonce vyhrála.

Druhý únorový víkend proběhlo v Orlové mistrovství ČR v kategorii do 19 let, kam se po výhře na krajském přeboru v Židlochovicích probojovala Veronika Srncová. Svými výkony opět výtečně reprezentovala naši tělocvičnou jednotu. Ve dvouhře skončila na děleném 9. místě, ve čtyřhře pak se svoji spoluhráčkou Bertou Ausbergerovou z Prahy skončila její pouť turnajem až ve finále. Stříbrná medaile je obrovským úspěchem naší mladé hráčky a také výrazné povzbuzení do další badmintonové práce.

V kategorii dospělých proběhly dva sledované turnaje za účasti našich zástupců. V polovině ledna to byl oblastní přebor a první únorový víkend pak mistrovství České republiky.

Oblastního přeboru dospělých se zúčastnili 4 naši zástupci, Katka Otáhalová, Veronika Srncová, Honza Srnec a Ondra Král (který si odskočil na turnaj z přípravy na MČR). Výsledky byly víc než výborné. V silné konkurenci překvapila zejména Verča, která zvítězila ve dvouhře a v mixu s Michalem Světničkou a byla ve finále čtyřhry s Katkou Otáhalovou. Ondra a Honza prohráli až ve finále s párem Světnička, Kohoutek. Stříbrnou medaili ve dvouhře si odvezl Michal Weinbrenner.

Únorového MČR dospělých v Mostě se z našich zástupců zúčastnil jen Ondra Král. V silné konkurenci a i díky poměrně nepříznivému losu nenavázal na svá loňská umístění a pouze ve dvouhře splnil očekávání a zejména předvedenou hrou se silnějšími soupeři nemusel odcházet zklamán.

Skvělé výkony a také výsledky našich badmintonistů pokračují a tak doufejme, že na ně naváží v dalších turnajích krajské či republikové úrovně a na mistrovství republiky. Jen tak dál a hlavně žádná zranění.

 

Karel Král - oddíl badmintonu


Sokolovna

3.12.2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13.9.2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10.5.2017
Členské příspěvky
6.4.2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5.3.2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: