Úspěchy našich badmintonistů v sezóně 2013/2014

Letošní badmintonová sezóna již ukrajuje svoji druhou polovinu a tak máme za sebou několik dalších zajímavých turnajů, zejména mistrovství republiky ve dvou kategoriích a dále několik krajských přeborů.

V kategorii žáků do 13 let se poslední lednový víkend konal krajský turnaj. Nejvíce se dařilo naší Báře Otáhalové ve čtyřhře děvčat, když společně s Adélou Chadimovou z Jehnic turnaj vyhrály. Bára tak potvrdila své herní kvality, které uplatňuje i na celorepublikových soutěžích.

V kategorii žáků do 15 let se první únorový víkend odehrál v Brně Jehnicích krajský turnaj kategorie C za účasti našich hráček Marušky Zbořilové, Emy Veselé a Báry Otáhalové. První dvě jmenované hráčky zkušenosti teprve na soutěžích sbírají a získaly bronz ve čtyřhře. Bára Otáhalová v turnaji obsadila třetí místo ve dvouhře a čtyřhru (s Randulovou z Jehnic) dokonce vyhrála.

Druhý únorový víkend proběhlo v Orlové mistrovství ČR v kategorii do 19 let, kam se po výhře na krajském přeboru v Židlochovicích probojovala Veronika Srncová. Svými výkony opět výtečně reprezentovala naši tělocvičnou jednotu. Ve dvouhře skončila na děleném 9. místě, ve čtyřhře pak se svoji spoluhráčkou Bertou Ausbergerovou z Prahy skončila její pouť turnajem až ve finále. Stříbrná medaile je obrovským úspěchem naší mladé hráčky a také výrazné povzbuzení do další badmintonové práce.

V kategorii dospělých proběhly dva sledované turnaje za účasti našich zástupců. V polovině ledna to byl oblastní přebor a první únorový víkend pak mistrovství České republiky.

Oblastního přeboru dospělých se zúčastnili 4 naši zástupci, Katka Otáhalová, Veronika Srncová, Honza Srnec a Ondra Král (který si odskočil na turnaj z přípravy na MČR). Výsledky byly víc než výborné. V silné konkurenci překvapila zejména Verča, která zvítězila ve dvouhře a v mixu s Michalem Světničkou a byla ve finále čtyřhry s Katkou Otáhalovou. Ondra a Honza prohráli až ve finále s párem Světnička, Kohoutek. Stříbrnou medaili ve dvouhře si odvezl Michal Weinbrenner.

Únorového MČR dospělých v Mostě se z našich zástupců zúčastnil jen Ondra Král. V silné konkurenci a i díky poměrně nepříznivému losu nenavázal na svá loňská umístění a pouze ve dvouhře splnil očekávání a zejména předvedenou hrou se silnějšími soupeři nemusel odcházet zklamán.

Skvělé výkony a také výsledky našich badmintonistů pokračují a tak doufejme, že na ně naváží v dalších turnajích krajské či republikové úrovně a na mistrovství republiky. Jen tak dál a hlavně žádná zranění.

 

Karel Král - oddíl badmintonu