Tři medaile z mistrovství ČR jednotlivců

Mistrovství České republiky jednotlivců je nejlépe bodovaný turnaj sezóny hráčů ČR v badmintonu a o titul mistra ČR na něm v závěru sezóny soupeří nejlepší hráči ČR. Začátkem února získal bronzovou medaili Ondřej Král ve smíšené čtyřhře dospělých na Mistrovství ČR v Mostu. Do Židlochovic však doputovaly další dvě stejně cenné medaile přičiněním sourozenců Srncových.

9. a 10. února 2013 se konalo V Českém Krumlově Mistrovství České republiky dorostenců do 19-ti let. Odtud si přivezl bronzovou medaili Jan Srnec ve čtyřhře spolu s Ondřejem Klimešem (TJ Sovan Vesec). Tato dvojice byla sestavena narychlo a zásluhou fyzické kondice, kvalitní hry a potřebného štěstí se chlapci probojovali mezi nejlepší páry MČR. Sokolu Židlochovice tak přibyla další cenná medaile do pomyslné sbírky.

Také Veronika Srncová nepřijela z Mistrovství ČR žáků do 15 let v Pardubicích (3. března 2013) s prázdnou. Spolu s Bertou Ausbergerovou  (SK Prosek Praha) vybojovaly bronz ve čtyřhře. Při hře o finále prohrály s hráčkami, které jsou o rok starší, v těsném výsledku 21:19 a 22:20. V letošní sezóně to nebyla Verčina první medaile. Z předchozích republikových turnajů (Český Těšín a Břeclav) si v letošní sezóně přivezla čtyři bronzové medaile. A to dvě ze dvouhry a dvě ze čtyřhry. I v oblastních přeborech Jižní Moravy má Verča pěkné úspěchy. Ve své věkové kategorii do 15 let získala 2 zlaté a jednu stříbrnou medaili, v kategorii dorostu Jihomoravského kraje do 17 let vybojovala zlato ve dvouhře, čtyřhře i smíšené čtyřhře.

Družstvo dospělých postoupilo do II. ligy badmintonu

Dospělí badmintonisté Sokola Židlochovice hráli letos soutěž smíšených družstev ve III. lize a po základní části byli na slibném 1. místě. V dvojzápase semifinále play off zvítězili doma nad družstvem ABC Brno 8:0 a vytvořili si tak slibný náskok do odvety. Na hřišti soupeře jsme sice prohráli 5:3, ale v součtu to znamenalo postup do finále. Finále se hrálo jednokolově 30. března 2013 na neutrální půdě v Brně. Z druhého semifinále proti nám postoupili hráči TJ Slavoj Podivín. Za účasti neobvyklého množství diváků předvedli naši hráči úžasný start. Po prvních čtyřech dvouhrách jsme vedli 4:0. Čtyřhry již byly vyrovnanější a s konečným skóre 6:2 pro Židlochovice naše družstvo postoupilo do II. ligy. Důležité body pro družstvo získali sourozenci Veronika a Jan Srncovi. Stali se významnou posilou družstva dospělých.

V družstvu dospělých pod vedením Ing. Karla Krále v úspěšné sezóně hráli: Kateřina Golová, Ivana Kejřová, Veronika Srncová, Pavel Giňa, Michal Mrkvica, Vladislav Kotrc, Petr Janák, Jan Srnec, Petr Gola a Zbyněk Palášek.

Družstvo žáků zvítězilo v Krajském přeboru a postupuje na Mistrovství ČR

Slibné jsou výsledky družstva žáků. 13 dubna 2013 se konal v Jehnicích krajský přebor družstev žáků v badmintonu. TJ Sokol Židlochovice na tento turnaj vyslal dvě družstva s cílem zvítězit a postoupit na celostátní turnaj.

V semifinálové skupině naši hráči družstva „A“ vyhráli 4:1 nad žáky Podolí „A“ a stejným výsledkem porazili hráče Podivína. Hráčům našeho družstva „B“ se podařilo zvítězit jen nad Podolím „B“ a na postup ze skupiny to nestačilo.

Ve finále stály Židlochovice proti domácím Jehnicím „A“. Za zmínku stojí, že za Jehnice hrála i nejlepší hráčka Podivína, Adéla Švecová. Ani to však nepomohlo a po vynikajícím výkonu všech našich badmintonistů Židlochovice zvítězily nad tradičním finálovým rivalem 3:2. O vítězství rozhodla až napínavá závěrečná čtyřhra dívek, ve které Katka Otáhalová s Veronikou Srncovou porazily Adélu Švecovou a Natalii Randulovou 2:0.

Družstvo žáků Židlochovic jako krajský vítěz postouplo na MČR které se bude konat 18. a 19. května 2013 v Českém Krumlově