Valná hromada Sokola Židlochovice – 19. dubna 2012

Letošní valná hromada se nesla v duchu oslav 150. výročí založení Sokola a XV. všesokolského sletu, který se uskuteční první červencový týden v Praze. Na úvod vystoupili cvičenci Sokola s ukázkou čtyř sletových skladeb, které se v Židlochovicích nacvičují: Ať žijí duchové (skladby pro rodiče s dětmi a mladším žáky), Nebe nad hlavou (pro dorostenky a mladší ženy), Česká suita (pro ženy) a Chlapáci III. (pro muže). V následných příspěvcích jednotlivých vedoucích jsme se dozvěděli o činnosti místních sokolů v roce 2011 a o plánu na rok letošní, sletový. Starosta jednoty bratr Josef Kratochvíl ml. všechny srdečně pozval na krajský slet do Brna (17. června 2012) a na XV. slet do Prahy (6. července 2012), kam jednota vyšle zdarma speciální autobus pro fanoušky (podrobnosti budou včas zveřejněny).

Za Sokol Židlochovice Oldřich Kahoun

Video ze skladby Ať žijí duchové zde.