Ani o vánocích si židlochovičtí malí hráči neodpočinuli od badmintonu. Tentokrát nešlo jen o body a vítězství, ale o to se hlavně dobře pobavit.

Dne 28.12. se konal v naší sokolovně turnaj ve čtyřhrách, kde pár tvořil vždy žák a jeho rodič. Rodiče si tak mohli vyzkoušet sport, kterému se jejich dítě věnuje. A mnohdy zjistili, že není úplně jednoduché, dostat míček přes síť.

Zúčastnilo se celkem 12 týmů - Bartoňovi, Bendovi, Durmiši, Giňovi, Hrazdírovi, Hulcovi, Nejedlíkovi, Otýpkovi, Raušovi, Sedlákovi, Vrbkovi a Zbořilovi. Zahrát si přišli většinou tatínci, pouze jeden tým byl čistě dámskou záležitostí. V semifinálových a finálových zápasech byl k vidění pěkný badminton a velká obětavost hráčů. Po téměř pěti hodinách bylo dohráno. Vítězi se stali Zbořilovi, kteří zvítězili nad týmem  Raušů. V boji o třetí místo byli úspěšnější Hrazdírovi nad týmem Bendů.

Turnaj se všem líbil, tak se účastníci domluvili, že si rádi turnaj zopakují i v příštím roce. A možná budeme mít v Židlochovicích novou tradici.

Dana Otáhalová

Foto: Jan Zbořil