Vítěztví nad Sokoli z Juliánova aneb nebylo to kam zapisovat

31.01.2013 17:58

Ve středu 30. ledna 2013 odehráli židlochovičtí muži odvetné "dvouzápisové" utkání proti Sokolu Juliánov "B".

Stejně jako v prvním utkání, v říjnu loňského roku, sehrála tato družstva vyrovnané utkání, které se ne/rozhodovalo až v posledních vteřinách. Od samého začátku bylo jasné, že utkání bude velmi vyrovnané. Soupeř vzdoroval zejména díky svému nejlepšímu hráči a kapitánovi Milanu Bendovi, který v zápase nastřílel 33 bodů.

Hra domácích byla v celém utkání plna individuálních chyb a neproměněných trestných hodů, díky kterým se stále nedařilo odpoutat se od soupeře.

Podobně jako v minulém soutěžním utkání proti VFU Brno "B" byl nejlepším střelcem domácích Milan Blahofský, který nastřílel 32 bodů, ale konečného vítězství bylo dosaženo hlavně díky Petru Pelikánovi, který, jak na konci základní hrací doby, tak i na konci prvního prodloužení, v posledních vteřinách svými vyrovnávacími střelami posunul hru do dalšího dějství.

V tomto utkání se prodlužovalo celkem dvakrát. Druhé prodloužení odehrál soupeř už jen ve čtyřech a tak se nakonec zrodil senzační výsledek 107 -:- 100 ve prospěch domácích a ti si tak připsali 7 vítěztví v sezóně. Utkání zapsané na dvou zápisech už židlochovická sokolovna dlouho nezažila a v blízké době jistě jen tak nezažije.