Zavěr badmintonové sezóny jednotlivců - druhá část

Pokračování článku z 14.5.2013

Ještě v květnu a červnu proběhly na celorepublikové úrovni další badmintonové turnaje, kterých se zúčastnili hráči našeho oddílu. V polovině května se v Českém Krumlově konalo MČR družstev žáků, kterého se nečekaně, ale zcela zaslouženě zúčastnil i náš oddíl a to díky vítězství v krajském přeboru. Naše mladé družstvo nastoupilo ve složení Petr Gola, Adam Svoboda, Matěj Vidrmert, Bára Otáhalová, Katka Otáhalová a Verča Srncová. Ve skupině B obsadilo družstvo po porážkách od Mostu, Benátek a Pardubic poslední místo. V nedělním zápase o umístění pak naši svěřenci porazili Jiskru Nejdek a obsadili konečné 7. místo. Může to vypadat jako neúspěch, ale v porovnání se silnými týmy z velkých měst už samotná účast je velkým úspěchem. A sluší se dodat, že se jedná o vůbec první čistě židlochovické družstvo hrající turnaj takovéto kategorie.

První červnový víkend proběhl v Liberci již tradiční turnaj regionálních výběrů jednotlivých oblastí známý pod názvem Falco Cup. Za výběr jižní Moravy nastoupili hráči našeho oddílu Petr Gola a Verča Srncová. V pětičlenné skupině A obsadili výborné druhé místo za vítězství nad družstvy západních Čech, Prahy II a Dobrušky a prohru s výběrem jižních Čech. V nedělním boji o bronzovou medaili nestačili poměrem 2:3 na výběr severních Čech, ale i tak je konečné 4. místo skvělým úspěchem našich mladých hráčů.

Hned o týden později (přesněji v netradičním úterním termínu) se v rámci celoakademického mistrovství ČR (sportovní zápolení studentů vysokých škol) odehrál zřejmě poslední (celorepublikový) turnaj této sezóny. Do bojů o cenné mistrovské kovy zasáhl i náš svěřenec Ondra Král. I přes náročnost celé soutěže (byla odehrána v průběhu jediného dne) Ondra svými výkony a následně i výsledky potěšil všechny, kteří jeho badmintonovou kariéru sledují. Ve smíšené čtyřhře společně se Zuzkou Jeřichovou z Mostu obsadil bronzovou pozici, když v semifinále podlehl dvojici Šelong-Sahánková. Ve dvouhře se po čtvrtfinálové výhře nad Lukášem Kurzem z Prahy a semifinálové výhře nad Přemyslem Voráčem z Plzně probil až do finále, kde podlehl Petru Jelínkovi z Brna. Se stejným partnerem pak zcela ovládli čtyřhru mužů a odvážejí si tak zlaté medaile a titul akademického mistra ČR. Zvlášť cenná jsou vítězství nad dvojicí Kurz-Netík a zejména v semifinále nad vícemistry ČR dospělých dvojicí Hošek-Teller z Prahy.

A nyní už zřejmě naplno nastane zasloužený odpočinek ukončený kondiční přípravou v červenci a herní přípravou v srpnu. A do další sezóny popřejme naším reprezentantům hodně badmintonových úspěchů a hlavně radost z předvedené hry.

Za oddíl badmintonu - Karel Král