Úvodní stránka » Badminton » Závěr badmintonové sezóny jednotlivců

Závěr badmintonové sezóny jednotlivců

 

Poslední dubnový a první květnový víkend proběhly závěrečné republikové turnaje jednotlivců této sezóny v kategorii dospělých a MČR v kategoriích do 15 a 13 let. Na všech turnajích nás reprezentovali zástupci oddílu, v mladších žácích to byla děvčata Barča Otáhalová a Maruška Zbořilová, ve starších žácích to byli Verča Srncová a Petr Gola, v dospělých pak Ondra Král.

V nejmladší soutěžní kategorii si děvčata jela především pro cenné zkušenosti. A proto jeden vyhraný zápas v obou párových disciplínách v podání Báry je do jisté míry překvapením a úspěchem (ve smíšené čtyřhře to znamenalo dělenou 9. až 17. pozici, ve čtyřhře dokonce 5. až 8. místo) a nechybělo mnoho, abychom měli svého zástupce na medailových postech.                   Verča na MČR U15 odjížděla v pozici nasazené hráčky a tak jistě i ona sama chtěla dovést medaili. V silné konkurenci se jí nakonec podařilo získat bronzovou medaili ve čtyřhře dívek (se spoluhráčkou Bertou Ausbergerovou), v ostatních disciplínách zůstala před branami semifinále.  Medaile z MČR je samozřejmě velkým úspěchem a doufejme, že v příštím roce v této kategorii své umístění a výsledky minimálně zopakuje. Druhý náš zástupce, Petr Gola se sice mezi chlapci neprosadil, ale i tak se mu cenné zkušenosti ze zápasů budou jistě hodit v dalších turnajích.

V severočeském Liberci se konal poslední turnaj dospělých a do bojů o cenná umístění se zapojil i Ondra Král. Bohužel se na výsledcích podepsal tréninkový výpadek způsobený studijními povinnostmi, ale i tak si Ondra odváží dvě pátá až osmá místa z párových disciplín a před koncem sezóny si ve dvouhře a smíšené čtyřhře udržel postavení v první desítce (9. resp. 5. místo). O týden později jako hostující hráč nastoupil za družstvo Slavia TU Liberec k dvojzápasu o udržení v extralize smíšených družstev. Soupeřem extraligového Liberce byli vítězové východní a západní části 1. Ligy, družstva TJ Montas Hradec Králové a USK Plzeň. Náš zástupce svým zodpovědným výkonem přispěl ke zdánlivě hladkému vítězství libereckého týmu poměrem 8:0 a 6:2 (Ondra vyhrál všechna 4 svá utkání na dva sety) a to znamenalo udržení Liberce v extralize i pro příští sezónu.                 

Nyní už většina hráčů bude před koncem školního roku odpočívat a naplno se začne připravovat na další sezónu až o prázdninách. Popřejme všem našim hráčům chuť do další badmintonové práce, radost z předvedené hry, minimum zranění a úspěšnou příští sezónu a těm hráčům, kterým ještě do konce sportovního kalendáře nějaký turnaj čeká, co nejlepší výsledky.

Za oddíl badmintonu - Karel Král


Sokolovna

3.12.2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13.9.2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10.5.2017
Členské příspěvky
6.4.2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5.3.2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: