Závěr badmintonové sezóny jednotlivců

Poslední dubnový a první květnový víkend proběhly závěrečné republikové turnaje jednotlivců této sezóny v kategorii dospělých a MČR v kategoriích do 15 a 13 let. Na všech turnajích nás reprezentovali zástupci oddílu, v mladších žácích to byla děvčata Barča Otáhalová a Maruška Zbořilová, ve starších žácích to byli Verča Srncová a Petr Gola, v dospělých pak Ondra Král.

V nejmladší soutěžní kategorii si děvčata jela především pro cenné zkušenosti. A proto jeden vyhraný zápas v obou párových disciplínách v podání Báry je do jisté míry překvapením a úspěchem (ve smíšené čtyřhře to znamenalo dělenou 9. až 17. pozici, ve čtyřhře dokonce 5. až 8. místo) a nechybělo mnoho, abychom měli svého zástupce na medailových postech.                   Verča na MČR U15 odjížděla v pozici nasazené hráčky a tak jistě i ona sama chtěla dovést medaili. V silné konkurenci se jí nakonec podařilo získat bronzovou medaili ve čtyřhře dívek (se spoluhráčkou Bertou Ausbergerovou), v ostatních disciplínách zůstala před branami semifinále.  Medaile z MČR je samozřejmě velkým úspěchem a doufejme, že v příštím roce v této kategorii své umístění a výsledky minimálně zopakuje. Druhý náš zástupce, Petr Gola se sice mezi chlapci neprosadil, ale i tak se mu cenné zkušenosti ze zápasů budou jistě hodit v dalších turnajích.

V severočeském Liberci se konal poslední turnaj dospělých a do bojů o cenná umístění se zapojil i Ondra Král. Bohužel se na výsledcích podepsal tréninkový výpadek způsobený studijními povinnostmi, ale i tak si Ondra odváží dvě pátá až osmá místa z párových disciplín a před koncem sezóny si ve dvouhře a smíšené čtyřhře udržel postavení v první desítce (9. resp. 5. místo). O týden později jako hostující hráč nastoupil za družstvo Slavia TU Liberec k dvojzápasu o udržení v extralize smíšených družstev. Soupeřem extraligového Liberce byli vítězové východní a západní části 1. Ligy, družstva TJ Montas Hradec Králové a USK Plzeň. Náš zástupce svým zodpovědným výkonem přispěl ke zdánlivě hladkému vítězství libereckého týmu poměrem 8:0 a 6:2 (Ondra vyhrál všechna 4 svá utkání na dva sety) a to znamenalo udržení Liberce v extralize i pro příští sezónu.

Nyní už většina hráčů bude před koncem školního roku odpočívat a naplno se začne připravovat na další sezónu až o prázdninách. Popřejme všem našim hráčům chuť do další badmintonové práce, radost z předvedené hry, minimum zranění a úspěšnou příští sezónu a těm hráčům, kterým ještě do konce sportovního kalendáře nějaký turnaj čeká, co nejlepší výsledky.

Za oddíl badmintonu - Karel Král