Úvodní stránka » Kultura » Židlochovické hody 2014

Židlochovické hody 12.-14.9.2014

Letošní hody pro pořadatelskou jednotu T.J. Sokol Židlochovice začaly již o den dříve. Předpověď počasí na hodový víkend vypadala žalostně a tak bylo třeba již ve čtvrtek večer rozhodnout, jak s letošní organizací naložíme. Zda uskutečnit hody tradičně hody na náměstí s vidinou katastrofálního výsledku jak po kulturní tak i po ekonomické stránce nebo uskutečnit akci v sokolovně. Rozhodli jsme se pro náměstí s tím, že se pokusíme alespoň částečně eliminovat případnou ztrátu. Domluvili jsme menší podium, přičemž bylo nutné na sobotní akci odvolat jednu kapelu, dechovku.
Páteční opolední déšť k poledni ustál a tak se s menším zpožděním mohla odpoledne stavět mája. Večer pak za teplého počasí bez deště zahrála skupina Merllin.
Sobotní ráno nás přivítalo deštěm, proto stárci na zvaní museli vyrazit bez krojů a bez dechovky. Dopolední program na náměstí byl neplánovaně poznamenán výjezdem hasičského záchranného sboru, který bylo nutno přivolat k hodové podmáčené máji, která se v noci značně nahnula. K večerní zábavě vyhrávala kapela Na2fáze. I přes to, že se v okolních obcích blýskalo a pršelo již od podvečerních hodin, tak v Židlochovicích začalo zázrakem až něco před půlnocí. Nicméně ani déšť neodradil návštěvníky od zábavy a tance.
Neděle začala hodovou mší svatou za účasti stárků v kostele. Odpolední průvod však opět poznamenal déšť. Těsně před začátkem se spustil hustý liják, který naštěstí asi po hodině ustál. Průvod, ke kterému vyhrávala Lácaranka, tedy začal s hodinovým zpožděním. Stárci pak byli přijati starostou města před radnicí a následovala zábava pod májou, včetně zatančení moravské besedy našimi stárky.
Chtěl bych touto cestou poděkovat všem sponzorům: panu Švaříčkovi za úklid po hodových zábavách, Karlově pekárně za koláče a dalším za příspěvky na zapůjčení krojů. Pochvalu zaslouží rovněž stárci a všichni pořadatelé, kteří se celý víkend prali s nástrahami počasí.

Za Sokol Židlochovice Oldřich Kahoun


Sokolovna

3. 12. 2017
Akce a pronájmy v sokolovně

 Přehled akcí a volných termínů v budově sokolovny.....

13. 9. 2017
Rozvrh hodin

Rozvrh hodin (náhled)Uveřejňujeme nový cvičební rozvrh hodin v sokolovně. Chcete vědět, jak jsou využívány prostory sokolovny k pravidelnému sportování?

10. 5. 2017
Členské příspěvky
6. 4. 2015
Kontakty na vedoucí složek

 Chcete-li kontaktovat jednotlivé cvičitele nebe vedoucí např. z důvodu informací o možnostech přihlášení dětí na sportovní a jiné aktivity, využijte tyto kontakty.

5. 3. 2013
Ceník pronájmu

Chcete si pronajmout některé prostory sokolovny na krátkodobou akci? (prodej, kulturní vystoupení apod.) - více...

archív

Kontakt

T.J. Sokol Židlochovice
Tyršova 161
66701 Židlochovice
IČ: 48480738
Starosta:
Ing. Oldřich Kahoun
Tel.: 776 086 817
Mail: kahoun@sokol-zidlochovice.cz
Správa budovy a pronájmy
Ing. Josef Kratochvíl
Tel.: 603722130
Mail.: sprava@sokol-zidlochovice.cz
Předávání prostor nájemcům
p. Podhrázská
Tel.: 734736090
Mail.: